ארה"ב: מתגבשת חבילת סיוע נוספת למשק בסך טריליון דולר

ארה"ב: מתגבשת חבילת סיוע נוספת למשק
מנהיג הרוב הרפובליקני מעריך כי הממשל יגבש את חבילת הסיוע בתוך שבועות אך יתקשה להגיע להסכמה • הדמוקרטים רוצים להעלות את גובה הסיוע לכשלושה טריליון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
4 ביולי, ארצות הברית, קורונה, ניו ג'רזי, 03.07.20
צילום: צילום: גטי אימג'ס

מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט מיץ' מקונל מעריך היום (רביעי) כי בתוך שבועות ספורים יגבש הממשל חבילת סיוע נוספת למשק האמריקני בסכום כולל של טריליון דולר. הדמוקרטים מבקשים לאשר חבילת סיוע גדולה יותר של כשלושה טריליון וחצי דולר.

מקונל אמר במסיבת עיתונאים כי יהיה קשה להגיע להסכמה על חבילת הסיוע הנוספת ונראה כי לא תאושר פה אחד. זאת משום שכל החלטה על חבילת הסיוע תהיה נגועה בשיקולים פוליטיים, דבר שלטענתו לא היה בעת אישור חבילת הסיוע הראשונה בסך כשני טריליון דולרים.

בתוך כך, לפחות שמונה מחוקקים בבית הנבחרים של מיסיסיפי נדבקו בקורונה. בנדבקים גם יושב ראש בית הנבחרים פיליפ גאן. עוד 11 מחוקקים ועובדים חשודים כי נדבקו וממתינים כעת לתוצאות הבדיקות שלהם. המושל הרפובליקני טייט ריבס שוהה בבידוד עם רעייתו ושלוש בנותיו. הם נכנסו לבידוד לאחר שבאו במגע עם מחוקק שנדבק בקורונה.

מוקדם יותר הלילה דיווחו כלי תקשורת בארצות הברית כי וושינגטון החליטה לפרוש באופן רשמי מהארגון הבריאות העולמי של האו"ם. לפי רשת פוקס ניוז, הפרישה תיכנס לתוקף ביולי 2021, ומסמך בנושא הוגש למזכ"ל. הסנאטור הדמוקרטי רוברט מנדז, מבכירי ועדת החוץ של הסנאט, צייץ כי הממשל הודיע לקונגרס אודות הפרישה. "זה לא יגן על חיים או אינטרסים אמריקניים - זה מותיר את האמריקנים חולים ואת אמריקה לבדה", דברי הסנאטור.

הפופולריים