דיווחים: ארה"ב פורשת מארגון הבריאות העולמי

דיווחים: ארה"ב פורשת מארגון הבריאות העולמי
לאחר הביקורת והאיומים של טראמפ, כלי תקשורת בארה"ב מדווחים שהממשל העביר למזכ"ל האו"ם מסמך בנושא פרישה מארגון הבריאות העולמי, והיא תיכנס לתוקף בעוד כשנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ בתדרוך לכתבים על הקורונה בבית הלבן 30.04.20
צילום: צילום: אי-פי

לאחר ביקורת רבה ואיומים של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ  נגד ארגון הבריאות העולמי בשל התנהלותו מאז פרוץ נגיף קורונה, הערב (שלישי) כלי תקשורת בארצות הברית מדווחים כי וושינגטון החליטה לפרוש באופן רשמי מהארגון של האו"ם. לפי רשת "פוקס ניוז", הפרישה תיכנס לתוקף ביולי 2021, ומסמך בנושא הוגש למזכ"ל האו"ם.

הסנאטור הדמוקרטי רוברט מנדז, מבכירי ועדת החוץ של הסנאט, צייץ כי הממשל הודיע לקונגרס אודות הפרישה. "זה לא יגן על חיים או אינטרסים אמריקניים - זה מותיר את האמריקנים חולים ואת אמריקה לבדה", דברי הסנאטור.

לפני כחודש וחצי הודיע טראמפ כי ינתק את היחסים עם ארגון הבריאות העולמי. נשיא ארצות הברית האשים את הארגון בכך שכשל ביישום רפורמות הקשורות בהתפשטות הנגיף, ובכך שהוא נותן אמון רב מדי במידע שמקורו בסין.

"העולם סובל כעת מאוזלת היד הסינית. הטיוח של הסינים חולל מוות בכל העולם ויותר מ-100 אלף קורבנות בארצות הברית. חיים אין ספור נלקחו בשל כך", אמר טראמפ במאי האחרון. הוא הבהיר כי ארצות הברית תחסום כניסתן של חברות סיניות מסוימות "שזוהו כאיום על ביטחונה של ארצות הברית".

הפופולריים