פיצוץ נוסף באיראן: שני הרוגים במפעל למילוי בלוני חמצן

פיצוץ באיראן: הרוגים במפעל למילוי בלוני חמצן
במפעל בעיר באקראשר שמדרום לטהראן אירע פיצוץ • באיראן טוענים: הסיבה – רשלנות • נזק נגרם גם למפעל סמוך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פיצוץ תחנת כוח בדרום מערב איראן, 04.07.20
צילום: -

פיצוץ אירע הלילה (שלישי) בעיר האיראנית באקראשר שנמצאת מדרום לטהראן. מושל מחוז קהריזק אישר שהאירוע התרחש במפעל למילוי בלוני חמצן בשם "ספהאן באריש". כתוצאה מהפיצוץ ישנם שני הרוגים ושלושה פצועים. כמו כן, מפעל נוסף באזור נפגע מהפיצוץ. באיראן טענו שהסיבה לפיצוץ היא רשלנות. 

באיראן אירעו בתקופה האחרונה כמה פיצוצים מסתוריים במקומות שונים. בשבת דווח על פיצוץ בתחנת כוח באהווז שבדרום-מערב איראן. רשת אל־ג'זירה דיווחה כי הפיצוץ היה באחת הטורבינות במקום. ברשת נפוץ סרטון המתעד לכאורה עשן שחור מיתמר מן המתקן.

כמה ימים קודם לכן אירע פיצוץ במתקן העשרת האורניום בנתנז, באמצעות פצצה - ולא באמצעות מתקפת סייבר. אתמול דווח בניו יורק טיימס מפי מקור מודיעיני במזרח התיכון כי ישראל היא זו שעומדת מאחורי הפיצוץ. ורם במשמרות המהפכה אישר לעיתון כי הסיבה לפיצוץ היא אכן פצצה. אותו גורם מודיעיני הוסיף כי ישראל אינה קשורה לשאר הפיצוצים שאירעו בשבוע החולף באיראן.

בשבת אמר דובר הארגון לאנרגיה אטומית באיראן, שהפיצוץ עלול להאט את ייצור והפקת הצנטריפוגות. דובר הארגון הוסיף כי נגרם נזק פיננסי רב למחסן ובכוונת השלטונות לבנות מחסן גדול עם ציוד מתקדם יותר באתר.

הפופולריים