יממה שלישית ברציפות: שיא נדבקים בקורונה בארצות הברית

יממה שלישית ברצף: שיא נדבקים בקורונה בארה"ב
יותר מ-53 אלף נדבקים חדשים אובחנו אתמול במדינה. מספר המתים בארה"ב צפוי להגיע היום ליותר מ-130 אלף בני אדם. יועצת בכירה במטה הבחירות של הנשיא טראמפ ובת הזוג של בנו, נדבקה בנגיף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
4 ביולי, ארצות הברית, קורונה, ניו ג'רזי, 03.07.20
צילום: צילום: גטי אימג'ס

ארצות הברית מציינת היום (שבת) את יום עצמאותה ה-244 בצל התפשטות נגיף קורונה. אתמול אובחנו במדינה יותר מ-53 אלף נדבקים חדשים, היום השלישי ברציפות שבו נרשם מספר שיא של נדבקים. בכך, עלה מספר הנדבקים הכולל במדינה ל-2,890,588. מספר המתים בארצות הברית גדל אתמול ב-728 והגיע ל-129,434 בני אדם.

בתוך כך, יועצת בכירה במטה הבחירות של הנשיא דונלד טראמפ, קים גילפויל, אובחנה כחולה בקורונה. גילפויל, בת זוגו של בנו של הנשיא - דונלד טראמפ ג'וניור, באה עם בן זוגה לדקוטה הדרומית לטקס בהר ראשמור שבו נשא הנשיא נאום לרגל יום העצמאות.

גילפויל וטראמפ הבן, ארכיון (צילום: גטי אימג'ס)

מהבית הלבן מסר כי השניים לא נפגשו עם הנשיא ובאו בטיסה נפרדת לאירוע. עד כה אובחנו שלושה מעוזריו הקרובים של הנשיא טראמפ חולים בקורונה. אלפי אמריקנים התגודדו בהר ראשמור לקראת נאומו של טראמפ. רובם המכריע לא עטו מסכות והצפיפות בקהל הייתה רבה.

מנהל המכון הלאומי של ארצות הברית לאלרגיה ומחלות זיהומיות, הדוקטור אנתוני פאוצ'י הזהיר השבוע בסנאט שמספר הנדבקים היומי בקורונה בארצות הברית עלול לגדול ל-100 אלף ביממה, אם האזרחים לא ישמרו על המלצות של רשויות הבריאות. לדבריו, כמחצית מהחולים מקורם בפלורידה, טקסס, קליפורניה ואריזונה.

פאוצ'י ענה בסנאט לשאלתה של הסנאטורית הדמוקרטית אליזבט וורן, שהיתה מועמדת לנשיאות בבחירות המקדימות, אם ארצות הברית מתנהלת בכיוון הנכון במלחמה במגפה. לדבריו, הוא מאוד מודאג ואינו מרוצה ממה שקורה.

הפופולריים