בריטניה נערכת לבירה הראשונה של אחרי הקורונה

בריטניה נערכת לבירה הראשונה של אחרי הקורונה
"אל תגזימו" ביקש בוריס ג'ונסון, אבל בריטים רבים ימתינו הבוקר לפתיחת הפאבים, אחרי שלושה חודשים, על מנת לשתות את כוס הבירה שחיכו לה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פאב ריחוק חברתי קורונה
צילום: צילום: אי-פי

אחרי שסבלו מהתפרצות קשה של קורונה ויותר מ-40 אלף מתים, הבריטים מוכנים בהחלט לפיינט של בירה. היום (שבת) בשעה 6:00 בבוקר שעון אנגליה, ייפתחו הפאבים בממלכה, לראשונה מאז סגר הקורונה לפני יותר משלושה חודשים. נכון, גם המספרות והמסעדות ייפתחו היום, אולם ברשתות החברתיות, בתחנות המשטרה ואפילו ברחוב דאונינג 10 נערכים לפתיחת הפאב - המוסד האהוב על הבריטים.

View this post on Instagram

Tag a mate who will be camping outside the pub tonight ready for that 6am pint

A post shared by AwayDaySleepers (@awaydaysleepers) on

"אני מפציר בציבור לא להגזים, ולנהוג בבטחה", ביקש ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון בתדרוך לתקשורת ביום חמישי. "הסרת המגבלות נועדה לאפשר לאנשים להתפרנס, אבל לא נהסס להשיב אותן עם העסק ייצא משליטה". ג'ונסון סיפר שהוא גם מתכנן לפקוד את הפאב השכונתי, אבל הבטיח לעיתונאים שראשית כל יבקר אצל הספר. "כבר הזמנתי תור", סיפר. 

המשטרה פרסמה השבוע, בשיתוף עם אגודת הפאבים, מדריך לציבור לקראת פתיחת הפאבים. ההסברה אכן נחוצה, נוכח המגבלות הרבות שהוטלו על השותים. כל חבורה של שותים תוגבל לשישה אנשים, שתוכל להגיע רק משלושה בתי אב. כל מבלה ישאיר מספר טלפון בבר, כדי שיוכלו לאתרו במקרה של התפרצות ומרבית המקומות יאפשרו רק למזמיני מקום להיכנס. 

מי שזכה לשתות את הפיינט הראשון, עוד לפני שאר הציבור, הוא הנסיך וויליאם. הדוכס מקיימברידג' ביקר אתמול ב"ורד והכתר", פאב בן 600 שנה בנורפולק, שם בחן את ההכנות לפתיחה המחודשת, ושתה כוס בירה. וויליאם ציפה לכוס הבירה הזו זמן רב, כך לפחות סיפר לצוות רפואי בביקור בבית חולים בנורפולק לפני שלושה שבועות. 

הפופולריים