שיא במספר הנדבקים היומי מקורונה בארה"ב - 53 אלף

שיא במספר החולים היומי בקורונה בארה"ב: 53 אלף
מדובר בעלייה נוספת במספר הנדבקים בארה"ב, שנמשכת כבר כמה ימים. יותר מ-700 בני אדם מתו מהנגיף בתוך יממה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתים מקורונה, גרמניה, ארצות הברית
צילום: צילום: אי-פי

בארצות הברית אובחן ביממה האחרונה מספר שיא של כ-53 אלף נדבקים בנגיף קורונה, כך על פי נתוני אוניברסיטת ג'ון הופקינס שפורסמו הלילה (חמישי). יותר מ-700 בני אדם מתו במדינה ביממה האחרונה מהמחלה. בסך הכול, כמעט 128 אלף אמריקנים מתו מן המחלה, וכמעט 2,700,000 בני אדם אובחנו עד כה בארצות הברית כנשאים.

בשל העלייה בתחלואה החליטו כמה מדינות בארצות הברית להטיל מחדש מגבלות על הציבור. בקליפורניה הודיע המושל גווין ניוסום על סגירת מקומות בילוי במתחמים סגורים ב-19 מחוזות, שבהם מתגוררים כ-70% מתושבי המדינה. צעדים דומים התקבלו במדינות ניו יורק ובמישיגן. בפנסילבניה החליטו הרשויות להטיל חובת עטיית מסכות במרחב הציבורי כפי שמתחייב ביותר מ-18 מדינות אחרות.

מנהל המכון הלאומי של ארצות הברית לאלרגיה ומחלות זיהומיות, הדוקטור אנתוני פאוצ'י הזהיר אתמול בסנאט שמספר הנדבקים היומי בקורונה בארצות הברית עלול לגדול ל-100 אלף ביממה, אם האזרחים לא ישמרו על המלצות של רשויות הבריאות. לדבריו, כמחצית מהחולים מקורם בפלורידה, טקסס, קליפורניה ואריזונה.

פאוצ'י ענה בסנאט לשאלתה של הסנאטורית הדמוקרטית אליזבט וורן, שהיתה מועמדת לנשיאות בבחירות המקדימות, אם ארצות הברית מתנהלת בכיוון הנכון במלחמה במגפה. לדבריו, הוא מאוד מודאג ואינו מרוצה ממה שקורה.

הפופולריים