המומחה של הבית הלבן: "עלולים להגיע ל-100 אלף נדבקים ביום"

"ארה"ב עלולה להגיע ל-100 אלף נדבקים ביום"
דוקטור אנתוני פאוצ'י הזהיר מהחמרה במצב וקרא לשמור על ההנחיות • לדבריו הוא מודאג מהמצב כרגע • טראמפ צייץ: "כשאני צופה במגפה מתפשטת בכל רחבי העולם, אני יותר ויותר כועס על סין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד: כך אוכפים את הנחיות הקורונה ברחבי העולם
צילום: תיעוד: כך אוכפים את הנחיות הקורונה ברחבי העולם

מנהל המכון הלאומי של ארצות הברית לאלרגיה ומחלות זיהומיות, הדוקטור אנתוני פאוצ'י הזהיר הלילה (רביעי) בסנאט שמספר הנדבקים היומי בקורונה בארצות הברית עלול לגדול ל-100 אלף ביממה, אם האזרחים לא ישמרו על המלצות של רשויות הבריאות. לדבריו בימים אלה יש בכל יום כ-40 אלף נדבקים בנגיף וכמחציתם מקורם בפלורידה, בטקסס , קליפורניה ואריזונה. ביממה האחרונה נשבר פעם נוספת שיא הנדבקים היומי בארצות הברית, אחרי ש-46 אלף בני אדם אובחנו עם הנגיף. 

פאוצ'י ענה בסנאט לשאלתה של הסנאטורית הדמוקרטית אליזבט וורן, שהיתה מועמדת לנשיאות בבחירות המקדימות, אם ארצות הברית מתנהלת בכיוון הנכון במלחמה במגיפה. לדבריו, הוא מאוד מודאג ואינו מרוצה ממה שקורה. 

בתוך כך, הנשיא האמריקני דונלד טראמפ תקף את סין בציוץ בטוויטר בנוגע למגפת הקורונה. טראמפ כתב: "כשאני רואה את המגפה מפיצה את פניה המכוערות בכול רחבי העולם, כולל הנזק האדיר שנגרם לארצות הברית, אני כועס יותר ויותר על סין".  

כמו כן, המגפה ממשיכה להתפשט בברזיל, וביממה האחרונה מתו 1,280 בני אדם. בכך עלה מניין המתים מהנגיף במדינה ל-59,594. מספר הנדבקים הכולל במדינה הדרום אמריקנית הגיע ל-1,402,041 בני אדם, עלייה של כ-34 אלף ביממה האחרונה. 

מועצת הביטחון מנסה לגבש את ההחלטה הראשונה שעניינה נגיף הקורונה. צרפת וסין גיבשו הצעת החלטה ובה יתבקשו חברות המועצה לתמוך בקריאתו של מזכיר האו"ם אנטוניו גוטרש לכל המדינות ולגורמים המעורבים במעשי אלימות ברחבי העולם להפסיק אותם לפחות לתשעים יום. זאת כדי לאפשר סיוע הומניטרי ופינוי של פצועים מאזורי הקרבות. 

הפופולריים