רשמית: אזרחים ישראלים לא יוכנסו לתחומי האיחוד האירופי

האיחוד האירופי קבע: ישראלים לא יוכנסו לתחומיו
האיחוד פרסם את רשימת המדינות "הירוקות", בעלות מספר חולי קורונה נמוך, שאזרחיהן יכולים להיכנס לשטחו. נוסף לישראל, נותרו מחוץ לרשימה גם ארה"ב, רוסיה וברזיל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיכר פיאצה דל פופולו ברומא, 07.03.20
צילום: צילום: אי-פי

האיחוד האירופי פרסם היום (שלישי) את רשימת המדינות ה"ירוקות" - בעלות מספר חולי קורונה נמוך, שאזרחיהן יורשו להיכנס לתחומי האיחוד. בין המדינות שנותרו מחוץ לרשימה בשל נתוני תחלואה גבוהים: ישראל, ארצות הברית, רוסיה, ברזיל והודו. מנגד, האיחוד האירופי מוכן להתיר כניסה של אזרחים סינים, בתנאי שסין תאשר לאזרחים ממדינות האיחוד להיכנס לתחומה.

ברשימת המדינות הירוקות מופיעות אורוגוואי, אוסטרליה, אלג'יריה, קנדה, גאורגיה, יפן, מונטנגרו, מרוקו, ניו זינלד, סרביה, קוריאה הדרומית, תאילנד, רואנדה, תוניסיה וסין. מדובר ברשימת המלצות, והמדינות באיחוד יכולות לעשות הסכמים שלישיים עם מדינות מסויימות, שיאפשרו כניסה של אזרחים זרים. אך הסיכוי שמדינות באיחוד ילכו נגד המלצותיו הרישמיות - נמוך.  

האיחוד האירופי יבחן את הרשימה אחת לשבועיים, ויעדכן אותה בהתאם. אם המצב בישראל לא ישתפר בשבועיים הקרובים, ההבטחה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפתוח את השמיים ב-1 באוגוסט לא תוכל להתממש. 

הפופולריים