ראש ממשלת צרפת לשעבר ורעייתו הורשעו בעבירות הונאה

ר"מ צרפת לשעבר ורעייתו הורשעו בעבירות הונאה
פרנסואה פיון הורשע בכך שהשתמש בכספי ציבור לצורך תשלום משכורות לרעייתו וילדיו, על עבודות פיקטיביות שלא בוצעו. על רה"מ לשעבר נגזרו שנתיים מאסר בפועל, שלוש שנים מאסר על תנאי, וקנס של 375 אלף אירו. על פנלופה רעייתו נגזר מאסר בפועל וקנס גם כן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ צרפת לשעבר פרנסואה פיון ואשתו פנלופה בקמפיין לנשיאות, מאי 2017
צילום: צילום: אי-פי

ראש ממשלת צרפת לשעבר פרנסואה פיון ורעייתו פנלופה הורשעו היום (שני) בעבירות הונאה. בית המשפט קבע כי פיון השתמש בכספי ציבור כדי לשלם את משכורתם של אשתו וילדיו, על עבודות שלא ביצעו כלל. בזכות התשלומים הרוויחה המשפחה יותר ממיליון אירו ב-20 השנים האחרונות.

ראש ממשלת צרפת לשעבר הורשע במעילה בכספי ציבור, ונגזרו עליו שנתיים מאסור בפועל ושלוש שנים על תנאי. נוסף לכך, פיון יאלץ לשלם קנס בסף 375 אלף אירו, ובית המשפט אסר עליו להתמודד במערכת בחירות בעשור הקרוב. רעייתו פנלופה הורשעה בסיוע למעילה, ונידונה לשלוש שנים מאסר על תנאי וקנס של 375 אלף אירו גם כן. 

פרשת ההונאה נחשפה בזמן מסע הבחירות של פיון לנשיאות צרפת בשנת 2017, כשהוא נחשב למועמד מוביל למשרה. פרקליטיו של פיון הגישו ערעור על הכרעת בית המשפט. הערעור כולל עדות של פרקליטת המדינה שטוענת להתערבות פוליטית של הממשל במהלך חקירת הפרשה. 

הפופולריים