תיעוד: כך נראה מקום הפיצוץ באיראן, לפני ואחרי

תיעוד: כך נראה מקום הפיצוץ באיראן, לפני ואחרי
הערכות: המקום משמש להסתרת מערכת מנהרות תת קרקעיות ואתרי ייצור טילים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונות לוויין של הפיצוץ באיראן 27.06.20
צילום: צילום: אי-פי

פיצוץ הגז המסתורי באיראן: סוכנות הידיעות AP מפרסמת היום (שבת) תמונות לוויין ממקום הפיצוץ, לפניו ואחריו, ובהן נראה חור שחור על גבי המפה. אנליסטים מעריכים כי המקום משמש להסתרת מערכת מנהרות תת-קרקעיות ואתרי ייצור טילים.

הטלוויזיה הממלכתית באיראן דיווחה בלילה שבין חמישי לשישי כי הרשויות במדינה חוקרות "אור בהיר ורעש חזק מזרחית לטהראן", זאת לאחר שקודם לכן דיווחו גולשים ברפובליקה האיסלאמית על פיצוץ עז וחריג באזור. דובר משרד ההגנה האיראני מסר כי מדובר בפיצוץ במתקן גז באזור הכללי-אזרחי בעיר פרצ'ין, סמוך לבירה, עיר שבה שוכן אתר צבאי רגיש. לדבריו, כוחות הכיבוי השתלטו על האש ולא היו נפגעים.

בחלק מהדיווחים נטען כי הפיצוץ התרחש באתר הצבאי בפרצ'ין בו ביצעה איראן בעבר ניסויים בפעילות גרעינית, ושפקחי הסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית לא הורשו להיכנס אליו. מנגד, חוקרי איראן מעריכים כי הפיצוץ אירע במפעל לייצור טילים וכני שיגור בחוג'יר. כתבת ה-BBC בפרסית דיווחה כי על פי מקור שמכיר את האזור, הפיצוץ אירע ככל הנראה בבסיס של משמרות המהפכה ששמו חיזבאללה או בבסיס צבאי אחר באיזור חוג'יר, שם נמצאת מנהרה עמוסה בחומרי חבלה.

הפופולריים