ארה"ב: ב־16 מדינות חלה עלייה בתחלואה בקורונה

ארה"ב: ב־16 מדינות חלה עלייה בתחלואה בקורונה
טקסס החליטה להחזיר חלק מההגבלות • בין השאר הוחלט לסגור את כל הברים • ביידן תוקף את טראמפ על רקע העלייה בתחלואה: "אם אבחר, אחוקק חוק שיחייב עטיית מסכות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התפרצות וירוס קורונה בספרד
צילום: צילום: אי-פי

התפשטות מגפת קורונה: סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס אמר היום (שישי) כי ב־16 מדינות חלה עלייה במספר הנדבקים בימים האחרונים. עוד אמר כי מחצית מהחולים החדשים – מתחת לגיל 35. ״זה מעודד כי צעירים נפגעים פחות קשה מהנגיף״, אמר בתדרוך של צוות המשימה למאבק בקורונה.

הוא שב על עמדת הממשל לפיה העלייה במקרים המדווחים היא במידה רבה תוצאה של הרחבת הבדיקות. עד כה בוצעו בארה״ב 30 מיליון בדיקות, יותר מ־2.5 מיליון אמריקנים נמצאו חולים מאז החלה ההתפרצות ויותר מ־126 אלף מתו. פנס ציין כי למרות העליה במספר החולים בשבוע האחרון, ישנה ירידה באשפוזים ובמספר המתים.

בעקבות העלייה בתחלואה, מושל מדינת טקסס שבארצות הברית החליט היום להחזיר חלק מן ההגבלות בעקבות התפרצות נגיף קורונה במדינה. בין השאר הוחלט לסגור את כל הברים ולצמצם את פעילות המסעדות. התקהלות של 100 בני אדם ויותר בשטח פתוח תחייב אישור מראש. בכך הפכה טקסס למדינה הראשונה בארצות הברית שמחדשת הגבלות שהוסרו.

המושל גרג אבוט, איש המפלגה הרפובליקנית, אמר במסיבת עיתונאים כי העלייה בשיעור התחלואה נובעת מפעילויות מסויימות, כמו התקהלות בברים. הוא לא ציין מתי הם צפויים לשוב ולהיפתח. בשלושת הימים האחרונים אובחנו בטקסס 17 אלף חולי קורונה.

במקביל, מדינת פלורידה הודיעה על הפסקת מכירת משקאות אלכוהוליים באופן מיידי. ההודעה מגיעה על רקע עלייה חדה במקרי ההידבקות במדינה. ביממה האחרונה אובחנו במדינה יותר מ־9,000 בני אדם – שיא יומי. מתחילת המגפה נדבקו במדינה יותר ממ־114 אלף בני אדם, מספר המתים מתקרב ל־3,400 קורובנות.

בתוך כך, בצל הביקורת הציבורית על נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ועל רקע העלייה בתחלואה ברחבי המדינה, החליט הנשיא האמריקני לבטל את סוף השבוע שתכנן במועדון הגולף הפרטי שלו בניו ג'רסי. קודם לכן תקף המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן את טראמפ ואמר כי אזרחי המדינה משלמים את מחיר הטעויות של הנשיא. ביידן התחייב כי אם ייבחר לנשיא יחתום על צו המחייב עטיית מסיכת פנים בכל רחבי המדינה.

הפופולריים