האם מתיחה גרמה לנוכחות דלה בעצרת של טראמפ?

האם מתיחה גרמה לנוכחות דלה בעצרת של טראמפ?
בני נוער המשתמשים ביישומון "טיקטוק" עודדו את העוקבים שלהם להירשם לאירוע אך לא להגיע אליו. בנאום הארוך במיוחד מול אולם עם נוכחות דלילה הסביר הנשיא עשר דקות להסביר מדוע צעד באופן מהוסס על רמפה בנאום בפני חיילים ושב ולעג למועמד הדמוקרטי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עצרת של טראמפ באוקלהומה
צילום: צילום: מתוך אינסטגרם

האם מתיחה ברשתות החברתיות גרמה לכמות הקהל הנמוכה בעצרת הבחירות של הנשיא דונלד טראמפ באוקלהומה? הניו יורק טיימס מדווח הבוקר כי מאות ואולי אף אלפי בני נוער המשתמשים ביישומון "טיקטוק" ככל הנראה אחראים, גם אם חלקית, למספר התומכים הנמוך שפקד את האולם בן 19 אלף המקומות בעיר טולסה, שבו קיים הנשיא את העצרת.

על פי הדיווח, לאחר שאחד מראשי המטה של טראמפ פרסם כי אפשר יהיה להירשם בחינם לעצרת, משתמשים בטיקטוק הפיצו את הידיעה ועודדו את עוקביהם להירשם, אך לא להגיע לאירוע. משתמשים ברשת החברתית העלו סרטונים וכתבו פוסטים שבהם התבדחו על כוונתם להגיע לעצרת.

על פי ההערכות המתיחה הביאה למאות אלפי הרשמות של אנשים שלא התכוונו להגיע לעצרת של הנשיא שבה אכן נרשמה כמות נוכחים נמוכה מהמצופה ורוב הנוכחים התרכזו בחלק התחתון של האולם. במהלך השבוע שעבר טענו ראשי המטה של הנשיא טראמפ כי באתר הקמפיין נרשמו יותר ממיליון בקשות לכרטיסים.

בנאום בפני תומכיו גידף טראמפ את תקשורת הכזב, כלשונו, על כך שהיא מפארת לטענתו את הצעדות האלימות שפקדו את ארצות הברית לאחרונה. הוא אמר כי ביקש להאט את קצב בדיקות הקורונה משום שהן מגלות יותר מדי נדבקים וכי עד כה נבדקו בארצות הברית כעשרים וחמישה מיליון בני אדם, יותר מכל מדינה אחרת. טראמפ שיבח את תומכיו, שרובם לא עטו מסיכות, על שבאו לאירוע למרות המגיפה. 

בנאום הארוך במיוחד שנשא הלילה הקדיש טראמפ כמעט עשר דקות כדי להסביר מדוע בחר לצעוד באופן הססני על רמפה לאחר נאום שנשא בפני חיילים בשבוע שעבר במכללת ווסט פוינט. במהלך הנאום אף הדגים לתומכיו כיצד בחר ללכת וסיפר על השיחה שקיים עם איש הצבא הבכיר שליווה אותו עוד לפני שהחל לצעוד על אותה רמפה מדוברת. טראמפ לטענתו הסביר לאותו איש צבא כי הוא לא מתכוון לתת לתקשורת הכזב לתעד אותו נופל.

טראמפ גם תקף את יריבו, המועמד הדמוקרטי, ג'ו ביידן, ולעג לו כאשר טען שהוא אינו זוכר באילו מדינות הוא מבקר "הוא באיווה והוא אומר 'כמה נהדר להיות באיידהו' לא, לא אתה באיווה", אמר טראמפ.

הפופולריים