קורונה בארה"ב: 20 מדינות מדווחות על גידול במספר הנדבקים

ארה"ב: 20 מדינות דיווחו – יותר נדבקים בקורונה
עם זאת, מספר המתים ממשיך להיות קטן מאלף זה היום התשיעי ברציפות • בברזיל מספר הנדבקים בנגיף הגיע ליותר ממיליון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה בארה"ב
צילום: אי-פי

בארצות־הברית מתו ביממה האחרונה כ־700 חולי קורונה – מדובר ביום התשיעי ברציפות שבו מספר המתים קטן מאלף. עם זה, בכעשרים מדינות דווח היום (שבת) על גידול במספר הנדבקים היומי. בפלורידה נרשם מספר־שיא של נדבקים כמעט בכל יום בשבוע האחרון, וביממה החולפת אובחנו בה יותר מ־3,800 מאות נדבקים. עד כה מתו מקורונה כ־119 אלף אמריקנים, ומספר הנדבקים מתקרב לשני מיליון ורבע.

בתוך כך, הלילה דווח כי מספר הנדבקים בקורונה בברזיל הגיע ליותר ממיליון. ביממה האחרונה מתו בברזיל כ־1,200 חולי קורונה. עד כה גבה הנגיף את חייהם של כמעט 49 אלף מתושבי ברזיל. במקסיקו מתו ביממה החולפת מקורונה עוד כ־650 בני אדם, ובכך עולה מספר המתים ליותר מ־20 אלף.

ראש ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום גבריסוס, הזהיר אתמול כי מגפת קורונה נמצאת בשלב חדש ומסוכן, וכי היא מתפשטת במהירות שעה שמדינות רבות עושות הקלות. לדברי ארגון הבריאות העולמי, אובחנו ברחבי העולם ביום חמישי יותר מ־150 אלף נדבקים חדשים. כמעט מחצית מהנדבקים הם מארצות הברית וממדינות אמריקה הדרומית. כמו כן יש נדבקים רבים במזרח התיכון ובדרום אסיה.

בתוך כך, בניו זילנד, המדינה שהודיעה לפני כמעט שבועיים כי מיגרה את מגיפת קורונה, נמצאו שני נדבקים חדשים. מדובר בבני זוג ששבו בטיסה מהודו ונבדקו טרם היכנסם לבידוד. התינוק שלהם, שחזר עימם, לא נבדק. ממשרד הבריאות בניו זילנד נמסר כי לבני הזוג אין תסמינים של המחלה. מאז הוכרזה ניו־זילנד "מדינה בלי קורונה" אובחנו בה ארבעה נדבקים חדשים – כולם מטיילים ששבו למדינה.

הפופולריים