ארה"ב: שוטר לבן שירה למוות באישה אפרו-אמריקנית יפוטר לאלתר

ארה"ב: שוטר שירה למוות באפרו-אמריקנית יפוטר
בריאונה טיילור נורתה למוות במהלך חיפוש אחר סמים בביתה בחודש מארס השנה. שמה עלה לאחרונה לכותרות בעקבות המחאות על מותו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר לבן. שופט באטלנטה סירב לשחרר בערבות את השוטר הלבן שירה למוות באזרח השחור ריישרד ברוקס לפני כשבוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בריאונה טיילור, נורתה למוות על ידי שוטרים בארצות הברית
צילום: צילום: גטי אימג'ס

שוטר לבן שירה למוות באישה אפרו-אמריקנית תושבת לואיוויל בביתה במהלך חיפוש אחר סמים יפוטר לאלתר מהמשטרה. כך הודיע הלילה (שישי) ראש עיריית לואיוויל גרג פישר.

השוטר ברט הנקיסון ושניים מעמיתיו פרצו לביתה של בריאונה טיילור בת ה-26 ב-13 במארס השנה. הנקיסון ירה בלי הצדקה עשר יריות מבעד לאחת הדלתות. שמונה מהקליעים פגעו בטיילור והיא נהרגה במקום. בדירה לא נמצאו סמים. חקירת האירוע עדיין נמשכת. שני השוטרים האחרים הושעו מפעילות שטח.

שמה של טיילור עלה לאחרונה על רקע המחאות שפקדו את ארצות הברית בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר לבן. מוקדם יותר החודש, כשצויין יום הולדתה ה-27 של טיילור, דרשו סלבריטאים רבים בהן הזמרות ביונסה, קארדי בי וליזו, מרשויות החוק במדינת קנטאקי צדק למען טיילור. הרשתות החברתיות הוצפו במסרים דומים בצירוף ההאשטג SayHerName# (אימרו את שמה).

בתוך כך, שופט באטלנטה סירב לשחרר בערבות את השוטר הלבן שירה למוות באזרח האפרו-אמריקני ריישרד ברוקס לפני כשבוע, כשניסה להימלט ממעצר. גארט רולף הודח מהמשטרה והוא מואשם ברצח.

בתוך כך, מפגינים בוושינגטון הבירה הפילו את הפסל היחיד המוצב בעיר של קצין בצבא הקונפדרציה, הגנרל אלברט פייק. כלי תקשורת תיעדו מפגינים מושכים את האנדרטה עם חבל, ולאחר שנפלה החלו לקרוא "חיי שחורים חשובים". נשיא ארצות הברית טראמפ פרסם בתגובה הודעה בטוויטר ובה כתב כי שוטרי הבירה אינם עושים את עבודתם, ומביטים במפגינים מפילים את הפסל ושורפים אותו. "יש לעצור מיד את האנשים האלה. חרפה למדינה שלנו", אמר.

הפופולריים