טוויטר ופייסבוק הסירו סרטון שפרסם הנשיא טראמפ

טוויטר ופייסבוק הסירו סרטון שפרסם הנשיא טראמפ
לפני המחיקה סומן הסרטון על ידי טוויטר כ"תוכן שעבר מניפולציה". בחודש שעבר חתם הנשיא על צו המורה לבטל את החסינות המשפטית של הרשתות החברתיות • מוקדם יותר תומכת טראמפ ידועה מבריטניה הושעתה מטוויטר לצמיתות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונאלד טראמפ, טוויטר
צילום: צילום: גטי אימג'ס

טוויטר ופייסבוק הסירו הלילה (שבת) סרטון ערוך שפרסם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. יממה לפני שהסרטון הוסר מהרשתות, הוא סומן על ידי טוויטר בתגית "תוכן שעבר מניפולציה". כעת מופיעה במקומו ההודעה: "המדיה הזו הושבתה בתגובה לדיווח מבעל זכויות היוצרים".

בתמונה: צילום מסך מתוך הסרטון הערוך שצייץ הנשיא טראמפ, עם הכיתוב "תינוק מפוחד בורח מתינוק גזען", לצד הלוגו של סי-אן-אן

בסרטון המקורי שפרסמה בשנה שעברה רשת החדשות האמריקנית סי-אן-אן נראים שני פעוטות, האחד בהיר עור והשני כהה עור, רצים אחד לעבר השני, מתחבקים ורצים זה אחר זה. בגרסה הערוכה שאותה פרסם אתמול הנשיא טראמפ נראה רק החלק שבו הפעוט הלבן רץ מאחורי הפעוט השחור ולאחריו מופיע הלוגו של סי-אן-אן עם המשפט: "תינוק מפוחד בורח מתינוק גזען, הוא בטח מצביע לטראמפ".

על פי דיווחים בארצות הברית, הוריו של אחד הפעוטות המופיעים בסרטון דרש מהרשתות להסיר אותו. טרם הסרתו צבר הסרטון יותר מארבעה מיליון צפיות בפייסבוק ויותר מ-20 מיליון צפיות בטוויטר.

בתוך כך, בחודש שעבר חתם הנשיא טראמפ על צו המורה לבטל את החסינות המשפטית של הרשתות החברתיות בארצות הברית. הצו נחתם יומיים בלבד לאחר שרשת טוויטר סימנה ציוץ של הנשיא כ"בלתי מבוסס".

בסוף החודש שעבר חברת טוויטר הוסיפה לשני ציוצים של נשיא ארצות הברית הערה ובה נאמר כי בציוצים יש משום הטעיה של הציבור. החברה הוסיפה לינק שמבהיר את העובדות. זו הייתה הפעם הראשונה שטוויטר נקטה צעד כזה, אף שרבים קראו בעבר לחברה לצנזר ציוצים של הנשיא טראמפ, שבהם נכתבו עלבונות שהטיח ועובדות שקריות.

טראמפ טען בציוץ שפרסם שהצבעה בבחירות לנשיאות באמצעות משלוח של הבחירה בדואר תגרום הונאת הציבור. בהערה לציוץ שפרסמה טוויטר נכתב "לפי בודקי עובדות, אין קשר בין הונאת בחירות להצבעה בדואר". טראמפ הגיב בציוץ משלו וטען כי טוויטר מתערבת בבחירות לנשיאות.

מוקדם יותר הלילה השעתה טוויטר לצמיתות את חשבונה של פובליציסטית בריטית בשם קייטי הופקינס בטענה כי הפרה את מדיניותה של הרשת החברתית. הופקינס, הידועה בדעותיה הימניות ובאהדתה הרבה כלפי הנשיא טראמפ הושעתה באופן זמנית מהרשת בחודש ינואר האחרון, אלא שהפעם חשבונה יופסק לפעול באופן קבוע. מטוויטר לא נמסר מהו הפוסט שהביא לצעד הבלתי הפיך. בדצמבר 2015 קראה הופקינס להפסיק את אישורי הכניסה של מוסלמים לארצות הברית.

הפופולריים