"אין מה להסתיר": איראן טוענת כי תאפשר כניסת פקחים למתקני הגרעין

איראן טוענת כי תאפשר כניסת פקחים למתקני גרעין
זאת בעקבות דרישת הסוכנות הבין־לאומית לאנרגיה אטומית לאפשר כניסת פקחים לשני מתקני גרעין במדינה • שר החוץ מוחמד ג'וואד זריף כתב בטוויטר כי אין לאיראן מה להסתיר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עובד חולף ליד מתקן גרעין איראני
צילום: אי-פי

איראן אמרה הלילה (שישי) כי אפשר להגיע לפתרון מוסכם לדרישת הסוכנות הבין־לאומית לאנרגיה אטומית לאפשר כניסת פקחים לשני מתקני גרעין במדינה. שר החוץ מוחמד ג'וואד זריף כתב בטוויטר כי אין לאיראן מה להסתיר, וכי בחמש השנים האחרונות נעשו יותר ביקורות באיראן מבכל תקופת קיומה של הסוכנות לאנרגיה אטומית. הוא קרא למועצת הנגידים של הסוכנות שלא לאמץ הצעת החלטה של צרפת בריטניה וגרמניה, הקוראת לטהרן להפסיק למנוע את כניסתם של פקחים לשני האתרים.

לפני שבועיים פורסם דוח של הסוכנות הבין־לאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א), ולפיו נקבע כי איראן ממשיכה להפר את ההבנות שהושגו במסגרת הסכם הגרעין. לפי הדוח, ב־20 במאי עמד לרשות איראן מלאי אורניום מועשר במשקל השווה ל־1.73 טון – עלייה של 1.1 טון מה־19 בפברואר. לפי הסכם הגרעין, מותר לאיראן להחזיק במלאי אורניום מועשר במשקל של עד 202.8 קילוגרם.

הסוכנות קראה לאיראן לשתף פעולה באופן מיידי, כולל מתן גישה למיקום של האתרים החשודים. בסוכנות הביעו "דאגה רצינית" מארבעת החודשים בהם איראן לא אפשרה גישה לשני אתרים עליהם מדבר הדוח.

הפופולריים