פייסבוק הסירה מודעה של טראמפ בטענה שעשה שימוש בסמל שנאה

פייסבוק הסירה מודעה של טראמפ: השתמש בסמל שנאה
המודעה שהסירה פייסבוק הייתה חלק מקמפיין נשיא ארה"ב נגד ארגון השמאל אנטיפה, וכללה משולש אדום הפוך, שלפי טענות היה בעבר בשימוש המשטר הנאצי לסימון אסירים פוליטים. דובר פייסבוק ל-CNN: מדיניות פייסבוק אוסרת על שימוש בסמלי קבוצות שנאה • במקביל, טוויטר מסמנת עוד ציוץ של טראמפ: "וידאו שעבר מניפולציה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

פייסבוק הודיעה אמש (חמישי) כי הסירה מודעה של קמפיין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, בטענה כי עשה שימוש בסמל שנאה, והפר את מדיניות הרשת החברתית בנושא. המודעה של טראמפ פורסמה כחלק מהקמפיין שלו נגד "קבוצות שמאל קיצוניות" וקריאתו להגדיר את ארגון אנטיפה כארגון טרור, וכללו משולש אדום הפוך. המודעה עם הסמל הופיעה גם בעמוד הרשמי של נשיא ארצות הברית ושל סגנו מייק פנס.

לפי הליגה נגד השמצה, המשולש ההפוך שפרסם טראמפ זהה לזה ששימש את המשטר הנאצי לסימון אסירים פוליטיים, כמו קומוניסטים, סוציאליסטים, ליברלים וחברי מפלגות שהתנגדו למשטר הנאצי, במחנות הריכוז. דובר פייסבוק אמר ל-CNN כי מדיניות פייסבוק אוסרת על שימוש בסמלים של קבוצות שנאה.

דובר מטעם הקמפיין של טראמפ אמר כי המשולש האדום מזוהה עם ארגון אנטיפה. הוא הוסיף כי הסמל אינו נכלל במאגר סמלי השנאה של הליגה נגד השמצה.

שעות לאחר הפרסום, טוויטר שוב סימנה ציוץ של טראמפ. הרשת החברתית הוסיפה תגית המזהירה מווידאו שעבר מניפולציה לציוץ של הנשיא בו נראה לכאורה דיווח של ה־CNN, שבמסגרתו ילד לבן רודף אחרי ילד אפרו־אמריקני. בסרטון המקורי רואים כי בסופו של דבר הילדים מתחבקים. טוויטר הוסיפה לציוץ תגית הקובעת כי מדובר בווידאו שעבר מניפולציה.

בסוף החודש שעבר חברת טוויטר הוסיפה לשני ציוצים של נשיא ארצות הברית הערה ובה נאמר כי בציוצים יש משום הטעיה של הציבור. החברה הוסיפה לינק שמבהיר את העובדות. זו הפעם הראשונה שטוויטר נוקטת צעד כזה, אף שרבים קראו בעבר לחברה לצנזר ציוצים של הנשיא טראמפ, שבהם נכתבו עלבונות שהטיח ועובדות שקריות.

טראמפ טען בציוץ שפרסם שהצבעה בבחירות לנשיאות באמצעות משלוח של הבחירה בדואר תגרום הונאת הציבור. בהערה לציוץ שפרסמה טוויטר נכתב "לפי בודקי עובדות, אין קשר בין הונאת בחירות להצבעה בדואר". טראמפ הגיב בציוץ משלו וטען כי טוויטר מתערבת בבחירות לנשיאות.

הפופולריים