ביהמ"ש העליון בארה"ב פסק נגד החלטת ממשל טראמפ

ביהמ"ש העליון בארה"ב פסק נגד החלטת ממשל טראמפ
הפסיקה קובעת שתוכנית שיזם ממשל אובמה המגינה על ילדי מהגרים מפני גירוש - לא תבוטל • טראמפ: ""יריות המכוונות אל עבר האנשים שמגדירים עצמם שמרנים או רפובליקנים". אובמה: "שמח על ההחלטה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינים בארה"ב חוגגים מחוץ לבית המשפט העליון האמריקני לאחר הפסיקה שהמהלך של טראמפ לבטל את תוכנית החולמים לילדי מהגרים אינו חוקי בוושינגטון. 18.06.20
צילום: צילום: רויטרס

בית המשפט העליון בארצות הברית פסק היום (חמישי) כי ממשל טראמפ לא יוכל לבטל את תוכנית "החולמים" למהגרים שיזם ממשל אובמה. מדובר בתוכנית שמגנה מפני גירוש על 700 אלף ילדי מהגרים בלתי חוקיים, שהגיעו למדינה כשהיו ילדים.

הנשיא דונלד טראמפ רצה לבטל את התוכנית, בין היתר בשל רצונו למחוק חלקים מהמורשת של ממשל אובמה. ברוב של חמישה שופטים מול ארבעה, בית המשפט העליון פסק כי הרצון לבטל את התוכנית הוא שרירותי ולא חוקי.

טראמפ התייחס לפסיקות האחרונות וכינה אותן בטוויטר "יריות המכוונות אל עבר האנשים שמגדירים עצמם שמרנים או רפובליקנים". הנשיא לשעבר ברק אובמה שיבח את פסיקת העליון, ודחק להצביע לג'ו ביידן בבחירות. "היום אני שמח בשביל ילדי המהגרים הבלתי חוקיים, בשביל משפחותיהם ובשביל כולנו. אולי אנו נראים שונים והגענו מכל מיני מקומות, אבל מה שהופך אותנו לאמריקנים זה האידאלים המשותפים שלנו".

לצד זאת, לפני כשנה פסק בית המשפט העליון כי הממשל יוכל לנצל כספים מתקציב הפנטגון לצורך בניית חומה לאורך הגבול עם מקסיקו. בניית החומה מגיעה על רקע הבטחת הבחירות של טראמפ לבנות אותה, כדי למנוע כדי למנוע הסתננות של מהגרים לא חוקיים לארצות הברית. מדובר בתקציב של 2.5 מיליארד דולר שיספיקו לבנייה של כ-150 קילומטרים מהחומה בלבד.

הפופולריים