השוטר שירה למוות בצעיר באטלנטה מואשם ברצח

השוטר שירה למוות בצעיר באטלנטה מואשם ברצח
לאחר המהומות הקשות בעיר, התובע במדינת ג'ורג'יה ציין כי הצעיר שנורה, ריישארד ברוקס, לא היווה איום, וכי השוטרים סיפקו לא עזרה רפואית לאחר הירי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"למחות נגד הטירוף": נמשכות ההפגנות באטלנטה בעקבות מותו של ברוקס
צילום: "למחות נגד הטירוף": נמשכות ההפגנות באטלנטה בעקבות מותו של ברוקס

השוטר שירה למוות בצעיר ריישארד ברוקס בסוף השבוע שעבר באטלנטה שבארצות הברית מואשם ברצח ובעשרה סעיפים נוספים. כך קבעה אמש (רביעי) התביעה במדינת ג'ורג'יה, והתובע אמר כי "ברוקס מעולם לא היווה איום".

עוד ציין התובע כי הראיות מצביעות על כך שהשוטר, גארת' רולף, בעט בברוקס בעת שהאחרון שכב על הרצפה לאחר שנורה, וכי השוטר הנוסף שהיה מעורב באירוע עמד על כתפו של הצעיר האפרו-אמריקני. כמו כן, השניים לא ציינו בפניו של ברוקס כי הוא עצור ולא סיפקו לו עזרה רפואית בשתי הדקות הראשונות שלאחר הירי, כך על פי התביעה בג'ורג'יה. אם יורשע רולף ברצח הוא עשוי לעמוד בפני עונש מוות.

הירי בברוקס אירע בשבת האחרונה סמוך לסניף של רשת המזון המהיר "וונדי'ס" באטלנטה. הצעיר נעצר על ידי שוטרים לאחר שנמצא במכוניתו כשהוא שיכור. לפי תיעוד האירוע שפורסם, ברוקס התנגד למעצר, ולאחר שחטף מהשוטרים את אקדח הטייזר והחל לברוח - השוטר גארת' רולף ירה בו למוות.

האירוע הוביל למהומות ברחובות אטלנטה, כשברקע הרוחות ברחבי ארצות הברית עוד סערו בעקבות רציחתו של ג'ורג' פלויד במיניאפוליס. המונים חסמו כבישים ראשיים, הסניף של רשת "וונדיס" נשרף לחלוטין על ידי מוחים, וכך גם כמה חנויות נוספות. בנוסף, בבוקר שלמחרת הירי בצעיר, הודיעה מפקדת משטרת אטלנטה על התפטרותה.

הפופולריים