קוריאה הדרומית מאיימת: "בצפון ישלמו את המחיר"

קוריאה הדרומית מאיימת: "בצפון ישלמו את המחיר"
בקוריאה הצפונית הודיעו על שליחת חיילים לאזור המפורז. בהודעה נמסר שיחידות צבא יוצבו באזור התעשייה ובמתחם התיירות שהיו בעבר סמל לשיתוף פעולה בין שתי הקוריאות, ויתחדשו התרגילים הצבאיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילים בקוריאה הדרומית מפטרלים סמוך לגבול עם קוריאה הצפונית 15.06.20
צילום: צילום :אי-פי

בהצהרות מהבית הכחול (מעונו של נשיא קוריאה הדרומית) נמסר הבוקר (רביעי) כי במדינה לא יהיו סבלניים להתגרות נוספת מצד קוריאה הצפונית. ההצהרה מגיעה אחרי הודעת הצבא הצפון-קוריאני על כניסה לאזורים המפורזים. הצבא הדרום-קוריאני אף הזהיר שפיונגיאנג ״תשלם את המחיר״ אם תמשיך להחריף את המתיחות.

משרד החוץ בסיאול מסר שהם נמצאים בקשר קרוב עם ארה״ב, סין, ומדינות נוספות בנוגע לעלייה במתיחות מול הצפון. בתוך כך, הצבא הדרום-קוריאני השעה פרויקט לשיקום שאריות ממלחמת הקוריאות, שמתקיים בשנתיים האחרונות באזור המפורז.

קוריאה הצפונית הודיעה הלילה כי תשלח חיילים לאזור המפורז בגבול עם קוריאה הדרומית. בהודעה נמסר כי יחידות צבא יוצבו באזור התעשייה ובמתחם התיירות שהיו בעבר סמל לשיתוף פעולה בין שתי הקוריאות אך נזנחו על רקע משבר הגרעין. פיונגיאנג הודיעה גם כי תחדש את התרגילים הצבאיים באזור הגבול ותאייש את עמדות השמירה. 

אתמול בבוקר הודיעה קוריאה הצפונית על ניתוק היחסים עם קוריאה הדרומית. צבא הצפון אף הודה כי הוא עומד מאחורי הפיצוץ שהחריב את משרד התיאום והקישור בין שתי המדינות באזור המפורז. בקוריאה הדרומית אישרו את דבר הפיצוץ.

הפופולריים