ביה"ד הבין-לאומי על עיצומי טראמפ: "ניסיון להתערב בשלטון החוק"

ביה"ד הבין-לאומי על עיצומי טראמפ: "הסלמה"
בית הדין בהאג פרסם הודעה בתגובה לעיצומים שהחליט נשיא ארה"ב להטיל עליו וכתב כי הם "מערערים על המאמץ להעמיד לדין מבצעי מעשי זוועה המוניים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית הדין הבינ"ל בהאג
צילום: צילום: אי.פי

בית הדין הפלילי הבין-לאומי בהאג תקף הלילה (שישי) את החלטת נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, להטיל עליו עיצומים. לדברי בית הדין, מדובר ב"הסלמה" וב"ניסיון לא מקובל להתערב בשלטון החוק ובהליכים המשפטיים של בית הדין". בהודעה שפרסם, בית הדין הוסיף כי "העיצומים חסרי-התקדים מערערים את המאמץ המשותף להבטיח שמבצעים של מעשי זוועה המוניים יועמדו לדין". עוד נכתב כי המתקפה על בית הדין מייצגת מתקפה נגד האינטרסים של מי שנפגעו ממעשים כאלה.

• בין האג לסיפוח: המשמעויות של פסילת חוק ההסדרה

הנשיא טראמפ הורה אתמול להטיל עיצומים על בית הדין בשל החקירה שהוא מנהל נגד הצבא האמריקני באפגניסטן ומה שהוא מכנה "רדיפה פוליטית של ישראל". בהצהרת הבית הלבן נכתב כי על אף קריאות חוזרות ונשנות של ארצות הברית ובעלות בריתה, סירב בית הדין לבצע את הרפורמות הדרושות וממשיך לערוך חקירות המונעות ממניעים פוליטיים. עוד נכתב בהודעה כי וושינגטון מאמינה שיש שחיתות והתנהגות לא נאותה בדרגים הגבוהים ביותר של התביעה בבית הדין, המערערות את אמינות החקירה נגד חיילי ארצות הברית.

ראש הממשלה נתניהו בירך את הנשיא טראמפ ואת שר החוץ האמריקני פומפאו על כך ש"הפגינו מנהיגות אמיצה בהוראה להטיל עיצומים על בית הדין הפלילי הבין-לאומי". לדברי נתניהו, "בית הדין הוא גוף מושחת ומוטה, המנהל ציד מכשפות כפייתי נגד ישראל, נגד ארצות הברית ונגד עוד דמוקרטיות המכבדות זכויות אדם".

הפופולריים