אחיו של פלויד בקונגרס: "20 דולר? זה מה ששווה גבר שחור?"

אחיו של פלויד בקונגרס: גבר שחור שווה 20 דולר?
בדיון ועדת המשפט על אלימות משטרתית בבית הנבחרים האמריקני פנה פילונסי פלויד למחוקקים וביקש: "הפסיקו את הכאב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פילונסי פלויד, אחיו של ג'ורג' פלויד שנחנק ע"י שוטר, מעיד בבית הנבחרים, 10 ביוני 2020
צילום: צילום: אי-פי

פילונסי פלויד, אחיו של ג'ורג' שנחנק למוות על ידי שוטר לבן במיניאפוליס, העיד היום (רביעי) בפני בית הנבחרים האמריקני. "אני כאן כדי שתפסיקו את הכאב, כדי שג'ורג' לא יהיה עוד שם על הקיר", פתח את דבריו בדיון ועדת המשפט באלימות משטרתית בארצות הברית. "אנשים יצאו בהמוניהם לרחובות לצעוק די ולדרוש שינוי. באחריותכם, המחוקקים, לעשות את השינוי כך שמותו לא יהיה לשווא".

"ג'ורג' לא פגע באף אחד, לא הגיע לו למות על 20 דולרים", המשיך האח שקבל על כך שהמעצר הגיע בעקבות תלונה על כך שהשתמש בשטר מזויף של 20 דולר. "האם זה מה שגבר שחור שווה? 20 דולרים?! זו 2020".

פילונסי פנה גם לאחיו ואמר: "תראה מה עשית, אח גדול. שינית את העולם. תודה לך שדאגת לנו כאן, על כדור הארץ. תודה על כך שאתה דואג לנו עכשיו, אני מקווה שתמצא את אמא ושתנוח בשלום ועם עוצמה".

מפקד משטרת מינאפוליס, מרדיה ארודנדו, אמר בדיון כי הוא היה מאוכזב מספר פעמים בעבר שלא היו בידיו הסמכויות לפטר שוטרים מהתחנה לאחר תקריות בהן האלימות שהפגינו הייתה לא ראויה. ארודנדו ציין כי בכוונתו לקדם מספר רפורמות שיכללו, בין היתר, מערכת לאיתור מהיר של מקרים בהם פעלו שוטרים באופן מפוקפק.

הפופולריים