השוטר שנאשם ברצח ג'ורג' פלויד הובא לבית המשפט

השוטר שנאשם ברצח ג'ורג' פלויד הובא לבית המשפט
דרק שובין מואשם ברצח מדרגה שנייה ושלישית. השופט קבע ערבות של מיליון דולר לשחרורו ממעצר. המחאה על אלימות המשטרה בארצות הברית בעקבות הריגתו של פלויד נמשכת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דרק שובין, השוטר שנאשם בהריגת ג'ורג' פלויד, המחאות על אלימות משטרתית במיניאפוליס
צילום: צילום: אי-פי

דרק שובין, השוטר המואשם ברצח מדרגה שנייה ושלישית של האזרח האפרו-אמריקני ג'ורג' פלויד, הופיע היום (שני) לראשונה בבית המשפט. הדיון בעניינו התקיים בבית המשפט במיניאפוליס. השופט קבע בדיון ערבות בסכום של מיליון דולר לשחרורו של השוטר.

בתוך כך, המחאה על אלימות המשטרה בארצות הברית בעקבות הריגתו של פלויד נמשכת. אתמול והלילה הפגינו רבבות ברחבי ארצות הברית ובערים מרכזיות בעולם. בוושינגטון נאספו עשרות אלפי מפגינים במרכז העיר. ראשת העיר מיוריאל באוזר צעדה עימם לאות סולידריות. הפגנות וצעדות מחאה היו גם בניו יורק, בשיקגו, ובפילדלפיה. מחוץ לארצות הברית התקיימו הפגנות בלונדון, בפריז, בברלין ובסידני.

בסוף השבוע עורר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ סערה כשהגיב על נתוני התעסוקה החיוביים שהתפרסמו. בדברים שנשא, הביע הנשיא תקווה שג׳ורג׳ פלויד מסתכל מלמעלה ואומר: "איזה דבר נהדר קורה למדינה שלנו". הנשיא הוסיף ואמר: ״זה יום נהדר בעבורו ויום נהדר לכולנו״. הדברים עוררו ביקורת רבה במערכת הפוליטית וברשתות החברתיות, שם הם הוצגו כחסרי רגישות.

המתמודד הדמוקרטי לנשיאות, ג'ו ביידן, מתח ביקורת על דברי הנשיא. "מילותיו האחרונות של גורג' פלויד - 'איני יכול לנשום', הדהדו ברחבי המדינה והעולם", כתב סגן הנשיא לשעבר בחשבון הטוויטר שלו. "לשים בפיו כל מילה אחרת היא מעשה נתעב של הנשיא".

הפופולריים