עלייה במספר החולים והמתים מקורונה בארה"ב, ברזיל, גרמניה ומקסיקו

עלייה במספר החולים והמתים מקורונה בכמה מדינות
בארה"ב מספר המתים ביממה ממשיך לעמוד על יותר מאלף. עם זאת, בקליפורניה הודיעו על הקלות בהגבלות על הציבור • הגרדיאן: 586 חברי צוותים רפואיים בארה"ב מתו לאחר שנדבקו בקורונה • נשיא ברזיל איים כי מדינתו תעזוב את ארגון הבריאות העולמי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קברנים קוברים מתים מקורונה בברזיל
צילום: צילום: אי-פי

מגפת קורונה לא מראה סימנים רציניים של דעיכה, לא רק בישראל אלא במדינות נוספות בעולם, כאשר בכמה מדינות נרשמה בימים האחרונים עלייה במספר החולים והמתים מהנגיף. בארצות הברית מספר המתים ביממה ממשיך לעמוד על יותר מאלף. ב-24 השעות שבין יום חמישי בבוקר לאתמול (שישי) בבוקר, מתו בארצות הברית 1,036 חולי קורונה. מיום ראשון ועד אתמול בבוקר נוספו 4,430 בני אדם למניין המתים במדינה, שעומד כעת על יותר מ-108  אלף איש.

בדיקה של עיתון הגרדיאן העלתה כי 586 חברי צוותים רפואיים בארצות הברית מתו לאחר שנדבקו בקורונה. בין המתים, רופאים, אחיות, פארמדיקים, עובדי בתי אבות ודיור מוגן ועובדים בבתי חולים. לפי בדיקת העיתון, רוב הקורבנות הם בני מיעוטים, שחורים ואסייתים.

הנתון של הגרדיאן גבוה מזה של המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), אשר מעריך כי מתחילת המגפה 368 עובדי רפואה מתו מהנגיף. הנתון שמביא העיתון הבריטי הינו סנונית ראשונה מפרויקט שיזם העונה לשם "אובדן בחזית". הפרויקט יאגור, שמות ופנים של עובדי רפואה שמתו במהלך המגפה ויסווג אותם לפי מוצא, גיל, מין ומקצוע. זאת בניגוד ל-CDC שאינו אוגר פרטים על אודות עובדי הרפואה שמתו לאחר שנדבקו.

לצד העלייה במספר המתים בארצות הברית, בקליפורניה הודיעו על כמה הקלות במגבלות הקורונה במדינה: החל מ-12 ביוני תאפשר המדינה לקיים תחרויות ספורט ללא קהל, הפקות סרטים וסדרות, פתיחה של בתי קזינו, מוזיאונים וגני חיות.

בברזיל הודיעו הלילה רשויות הבריאות במדינה כי 30,830 בני אדם אובחנו ביממה האחרונה כחולים בנגיף קורונה. בכך עלה מספר החולים בברזיל ל-645,771 בני אדם. בנוסף, מתו מן הנגיף ביממה האחרונה 1,005 חולים, מה שהעלה את מספר המתים במדינה מקורונה ל-35,026.

ברזיל היא המדינה השלישית עם מספר הקורבנות הרב ביותר מהנגיף. בראש הרשימה ניצבת ארצות הברית, ואחריה בריטניה - שם מתו 40,261 חולי קורונה.

בתוך כך, נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו איים הלילה כי ארצו תעזוב את ארגון הבריאות העולמי (WHO) אם זה "לא יפסיק להיות פוליטי". האיום המפורש שוחרר לאחר שהארגון הזהיר את מנהיגי העולם מפני הסרת ההגבלות טרם האטת התפשטות נגיף קורונה.

בשבוע שעבר הודיע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי ארצו סיימה את קשריה עם ארגון הבריאות, מאחר שזה לא עשה די כדי לבלום את התפשטות נגיף קורונה בשלבים הראשונים של המגפה ולא הנהיג את הרפורמות שדרש ממשלו. במסיבת עיתונאים בבית הלבן ציין טראמפ כי הכספים שתרמה עד כה ארצות הברית לארגון יופנו מעתה ואילך למיזמי בריאות חשובים ברחבי העולם.

בגרמניה, מכון רוברט קוך דיווח כי מניין המאובחנים לקורונה במדינה עלה הלילה ב-407 בני אדם, ו-33 בני אדם מתו. מספר החולים הכללי בגרמניה עומד על 183,678 ומספר המתים הוא 8,646.

משרד הבריאות של מקסיקו דיווח כי מניין החולים בקורונה עלה ב-4,346 בני אדם, ו-625 בני אדם מתו מהנגיף. כעת מדווחים במקסיקו על 110,026 מאובחנים ו-13,170 מתים.

בישראל, על פי העדכון האחרון של משרד הבריאות, 65 חולי קורונה חדשים אובחנו ביום חמישי האחרון. 19 חולים החלימו ובכך עלה מספר המחלימים הכולל ל-15,013. מספר חולי הקורונה הפעילים בישראל עלה ל-2,191, בהם 23 במצב קשה ומונשמים. מניין המתים מקורונה בישראל עומד על 291 בני אדם.

הפופולריים