אובמה על רצח ג'ורג' פלויד: קורא לבחון מחדש את הוראות השימוש בנשק

אובמה: קורא לבחון מחדש את הוראות השימוש בנשק
המהומות בארה"ב: האישום נגד השוטר יוחמר לרצח מדרגה שנייה. שלושת המעורבים הנוספים יואשמו בסיוע לרצח. התובע הכללי במינסוטה החליט לעצור את שלושת השוטרים הנוספים המעורבים ולהאשים אותם בסיוע לרצח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה, ג'ורג' פלויד
צילום: צילום: אי-פי

מותו של ג'ורג' פלויד:  הנשיא לשעבר, ברק אובמה, קרא הלילה (חמישי) לכל ראשי הערים בארצות הברית לבחון מחדש את הוראות השימוש בנשק של המשטרה המקומית, ולהתאימן לרוח הזמן. הוא ציין כי בתקופת ממשלו בדקה ועדה את סוגיית אלימות המשטרה כלפי אזרחים שחורים וציין כי כעת צריך ליישם את המלצות הוועדה. 

בד בבד, ג׳יימס מאטיס, שהיה שר ההגנה בממשל טראמפ, יצא בחריפות נגד הנשיא והאשים אותו בפלגנות ובהפרת החוקה האמריקנית. בהודעה שפירסם מאטיס, גנרל בדימוס שהיה שר ההגנה הראשון בממשל טראמפ, הוא הביע הזדהות עם המפגינים וטען כי הוראתו של טראמפ להפעיל נגדם את הצבא מהווה שימוש לרעה ומנוגדת לחוקה. ״טראמפ הוא הנשיא הראשון בימי חיי שאינו מנסה לאחד את העם האמריקני, להיפך, הוא מנסה לפלג אותנו״, כתב מאטיס.

יוחמר האישום נגד השוטר שחנק את פלויד 

התובע הכללי במינסוטה, קית' אליסון, החליט הערב להחמיר את כתב האישום נגד השוטר לשעבר, דרק צ'ובין, שגרם למותו של פלויד, מרצח מדרגה שלישית לרצח מדרגה שנייה. שלושת השוטרים האחרים המעורבים במותו של פלויד - נאשמים בסיוע לרצח.

עוד נחשף במסמכים שהוגשו לבית המשפט במינסוטה כי הוגשו צווי מעצר גם לשלושת השוטרים המעורבים במותו של פלויד וכי התובע אליסון מבקש לקבוע ערבות של מיליון דולר בעבור כל ארבעת השוטרים הנאשמים.

שר ההגנה של ארצות הברית, מארק אספר, חלק היום על עמדת הנשיא טראמפ ואמר כי הוא מתנגד לשימוש בצבא כדי לדכא את הפגנות המחאה על הריגת האזרח השחור ג'ורג' פלויד. "שימוש בכוחות צבא סדירים לצרכי פנים צריך להיות המוצא האחרון ויש להגבילו רק למצבי חירום חריגים. אנחנו לא נמצאים במצב כזה", אמר אספר לכתבים בוושינגטון. שר ההגנה האמריקני ציין כי הוא סבור שהמשמר הלאומי הוא הגוף המתאים לסייע למושלי המדינות ולראשי הערים לאכוף את החוק בתחומי ארצות־הברית.

רוקסי וושינגטון, זוגתו לשעבר של ג'ורג' פלויד ואמה של בתו בת השש, נשאה אמש דברים במיניאפוליס ואמרה כי פלויד היה אב טוב שלא הגיע לו למות כשפניו צמודות אל המדרכה ושלושה שוטרים עומדים מעליו. וושינגטון דרשה דרשה שארבעת השוטרים שהיו מעורבים במותו של בן זוגה לשעבר יקבלו את העונש המגיע להם. "בסופו של דבר, הם יכולים לחזור הביתה ולהיות עם המשפחות שלהם", אמרה וושינגטון והוסיפה "אבל ג'ורג' לא יזכה לראות את בתו מסיימת לימודים ומתחתנת. הוא אהב אותה כל כך. אני כאן בשביל ג'ורג' משום שמגיע לו צדק. הוא מגיע לו כי הוא היה אדם טוב", הוסיפה.  

הפופולריים