שר ההגנה האמריקני: מתנגד לשימוש בצבא כדי לדכא את הפגנות המחאה

שר ההגנה האמריקני: מתנגד לשימוש בצבא
בניגוד לעמדת טראמפ אמר מארק אספר כי שימוש בכוחות צבא סדירים לצרכי פנים צריך להיות המוצא האחרון • זוגתו לשעבר של ג'ורג' פלויד: "ג'ורג' היה אדם טוב, הוא לא יזכה לראות את בתו מתחתנת" • אלפי מפגינים מחו הלילה על הריגתו בוושינגטון, ניו יורק ולוס אנג'לס • רשתות הטלוויזיה האמריקניות הביעו תמיכה במחאות בסרטון שזכה לתגובות רבות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ורג' פלויד, התקרית בה מת
צילום: צילום מסך

שר ההגנה של ארצות הברית, מארק אספר, חולק היום (רביעי) על עמדת הנשיא טראמפ ואומר כי הוא מתנגד לשימוש בצבא כדי לדכא את הפגנות המחאה על הריגת האזרח השחור ג'ורג' פלויד. "שימוש בכוחות צבא סדירים לצרכי פנים צריך להיות המוצא האחרון ויש להגבילו רק למצבי חירום חריגים. אנחנו לא נמצאים במצב כזה", אמר אספר לכתבים בוושינגטון. שר ההגנה האמריקני ציין כי הוא סבור שהמשמר הלאומי הוא הגוף המתאים לסייע למושלי המדינות ולראשי הערים לאכוף את החוק בתחומי ארצות־הברית.

רוקסי וושינגטון, זוגתו לשעבר של ג'ורג' פלויד ואמה של בתו בת השש, דורשת צדק למענו ולמען בתם. בדברים שנשאה הלילה במיניאפוליס אמרה וושינגטון כי פלויד היה אב טוב שלא הגיע לו למות כשפניו צמודות אל המדרכה ושלושה שוטרים עומדים מעליו.

כשבתה ג'יאנה ניצבת לידה, סיפרה וושינגטון לכתבים כי הוא דורשת שארבעת השוטרים שהיו מעורבים במותו של בן זוגה לשעבר יקבלו את העונש המגיע להם. "בסופו של דבר, הם יכולים לחזור הביתה ולהיות עם המשפחות שלהם", אמרה וושינגטון והוסיפה "אבל ג'ורג' לא יזכה לראות את בתו מסיימת לימודים ומתחתנת". "הוא אהב אותה כל כך", אמרה וושינגטון. "אני כאן בשביל ג'ורג' משום שמגיע לו צדק. הוא מגיע לו כי הוא היה אדם טוב", הוסיפה.

הלילה נאספו אלפי בני אדם ליד הבית הלבן, בפארק לאפייט, במחאה על הריגתו של פלויד. המחאה הייתה שקטה יחסית להתפרעויות שהיו בלילות הקודמים. בניו יורק צעדו אלפי מוחים גם אחרי שנכנס לתוקפו העוצר שהוטל בעיר. שוטרים עצרו כמה מהמפגינים. גם בלוס אנג'לס ובערים נוספות במדינת קליפורניה היו הלילה הפגנות. במיניאפוליס הצביעה מועצת בתי הספר פה אחד בעד סיום ההתקשרות עם המשטרה המקומית בעקבות האירוע שהצית את המהומות ברחבי ארצות הברית.

בצעד יוצא הביעו אתמול רשתות הטלוויזיה המרכזיות בארצות הברית תמיכה במחאות המתפשטות בארצות הברית. סמוך לשעה 18:00 בשעון החוף המזרחי של ארצות הברית, שודר בערוצים MTV, ניקלודיאון וקומדי סנטרל סרטון באורך 8 דקות ו-46 - משך הזמן שבו רותק ג'ורג' פלויד על ידי השוטר שגרם למותו. בסרטון הוצג על המסך המשפט "אני לא יכול לנשום" כשברקע נשמעים קולות נשימה. לאחר שידורו זכה הסרטון לשיתופים רבים ברשתות החברתיות ולתגובות שהביעו תמיכה בערוצי הטלוויזיה על שידור הסרטון.

הפופולריים