למרות העוצר: הפגנות נרחבות בארה"ב; חיילים יוצבו בבירה

למרות העוצר: הפגנות נרחבות בארה"ב
החלת העוצר בניו יורק, וושינגטון הבירה ולוס אנג'לס לא מרתיעה את המוחים בארצות הברית. באטלנטה ירו שוטרים גז מדמיע לעבר המפגינים. הפנטגון אישר הצבת 1,600 חיילים בוושינגטון הבירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה בלוס אנג'לס, ארה"ב 3 ביוני 2020
צילום: צילום: אי-פי

המחאות ברחבי ארצות הברית בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד בשבוע שעבר נמשכו גם לפנות בוקר (רביעי), תוך הפרה של העוצר שהוטל בערים רבות במדינה. מול הבית הלבן בפארק לאפייט נאספו כמה אלפי בני אדם להפגנת מחאה ומולם ניצבו כוחות של משטרה וצבא. הפנטגון אישר לפנות בוקר הצבת 1,600 חיילים בוושינגטון הבירה, שיסייעו לכוחות השיטור המקומיים במידת הצורך. לפי דובר הפנטגון, מדובר בצעד של "תכנון זהיר". 

במרכז יוסטון שם גדל ג'ורג' פלויד צעדו כששים אלף בני אדם בצעדת מחאה. במיאמי נאספו כארבע מאות מפגינים. הם צעדו מבניין בית המשפט אל שכונה היסטורית של השחורים. באטלנטה נערכה הפגנה ללא הפרות סדר, אולם לאחר שנכנס לתוקף העוצר, נשארו המפגינים ברחוב ונורה לעברם גז מדמיע. 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צייץ בשעות הלילה תמונה של שוטר אפרו-אמריקני, שנורה על ידי בוזזים אתמול בלילה בסנט לואיס. "אנחנו מכבדים את דיויד דורן, קצין משטרה גדול מסנט לואיס, שנורה באכזריות על ידי בוזזים עלובים אתמול. אנחנו מוקירים את השוטרים שלנו, אולי יותר מתמיד", כתב. 

מאוחר יותר כתב טראמפ בציוץ נוסף: "כל כך פתטי לראות את חדשות הכזב מזלזלת בחומרה של השמאל הרדיקלי, השודדים והבריונים, שקורעים את ערינו המנהלות דמוקרטיה ליברלית. זה כמעט כמו שכולם עובדים יחד?".

הפופולריים