"מבין את המחאה, מסרב לקבל אלימות": ישראלי שחנותו הושחתה במהומות בארה"ב

"מבין את המחאה, מסרב לקבל אלימות"
אלי ונטוב, שחנות הבגדים שלו בלוס אנג'לס הוצתה אומר לשעה הבינלאומית בכאן רשת ב: "החנות סיפקה תלבושות לכל תוכניות הריאליטי הגדולות, נצטרך להתחיל לבנות מחדש"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מהומות בלוס אנג'לס אחרי מותו של ג'ורג' פלויד
צילום: צילום: אי-פי

המהומות בארצות הברית: אלי ונטוב, ישראלי שחנותו עלתה בלהבות במהומות בשדרות מלרוז שבלוס אנג'לס, לאחר שבקבוק תבערה הושלך לעברה מספר היום (שני) כי הוא מבין את מחאת המוחים אך מסרב לקבל את השימוש באלימות. בריאיון לערן סיקורל בתוכנית "השעה הבינלאומית" בכאן רשת ב, אמר ונטוב: "מצבנו על הפנים. הצבא נמצא פה, אנחנו בעוצר ולא יכולים לצאת מהבית. מקווים לטוב". 

האזינו לריאיון עם ונטוב בכאן רשת ב

ונטוב סיפר כי חנות הבגדים שבבעלותו סיפקה תלבושות לכל תוכניות הריאליטי הגדולות, וכעת יצטרך להתחיל לבנות את מפעל חייו מחדש. "העסק שלי נשרף. פרצו לשלוש חנויות ממני ורוקנו לו את החנות. אחר כך זרקו לעבר החנות שלו בקבוק תבערה ומשם זה הגיע לחנות שלי. אני פה 32 שנים ולא ראיתי דבר כזה. זה סרט. קשה לראות את מפעל חיים שלך הולך אבל מכל מקום שמנופלים קמים בחזרה". 

ברחבי ארצות הברית נמשכו זה הלילה החמישי, ההפגנות הסוערות במחאה על  הריגתו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר. בכמה מוקדי הפגנות שבו המפגינים לבזוז חנויות, לפגוע ברכוש ובמכוניות משטרה ואף להשתלט על כבישים ראשיים. בבירה וושינגטון הוכרז על עוצר לאחר שהמפגינים התקרבו לבית הלבן

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית, ג'ו ביידן, ביקר בזירת הפגנה נגד הגזענות במדינתו דלוואר. הוא שוחח עם מפגינים ואמר לאחר האירוע "כי האומה האמריקנית כאובה וכי אסור שהכאב הזה יהרוס אותה".

הניו יורק טיימס דיווח הלילה כי הנשיא דונלד טראמפ הורד לתוך בונקר תת קרקעי שמיועד להגנה מפני איום טרור, בזמן המחאות האלימות שנערכו מול הבית הלבן ביום שישי. לפי הדיווח, הנשיא האמריקני שהה שם רק כשעה, ואנשי השירות החשאי הורו לו לרדת לבונקר כחלק מפרוטוקול לפיו ברגע שנראה שישנה סכנה לנשיא או לבני משפחתו – מתבצע הדבר. באותן המחאות הוטל על הבית הלבן עוצר זמני.

 

 

הפופולריים