"עצוב וכועס": תגובה חריגה של מייקל ג'ורדן למהומות

"עצוב וכועס": תגובה חריגה של ג'ורדן למחאות
במהלך המחאות האלימות, נעצרה בתו של ראש עיריית ניו יורק כשסרבה להתפנות מהרחוב. ברקע המהומות, פוטרו שני קציני משטרה באטלנטה בעקבות פרסום תיעוד על הפעלת כוח לא מידתי בזמן מעצר של שני סטודנטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מהומות בארצות הברית, ארה"ב
צילום: צילום: אי-פי

קיארה דה בלאזיו, בתו של ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו, נעצרה בשבת במהלך המחאות האלימות שהחלו בעקבות חניקתו למוות של ג'ורג' פלויד בידי שוטר. הבוקר (שני) דווח כי היא נעצרה בשל סירובה להתפנות מהרחוב. היא שוחררה לאחר כמה שעות. באופן חריג, גם כוכב הכדורסל לשעבר מייקל ג'ורדן הגיב למחאות ואמר כי הוא "כועס ועצוב". 

ברקע המהומות, פוטרו שני קציני משטרה באטלנטה ושלושה אחרים הועברו ליחידות אחרות בעקבות פרסום תיעוד על הפעלת כוח לא מידתי בזמן מעצר של שני סטודנטים. ראש עיריית אטנלטה, קיישה לאנס בוטומס, ומפקדת המשטרה המקומית החליטו על כך בעקבות בדיקת מצלמות הגוף של השוטרים.

השוטרים תועדו עוצרים רכב נוסע ובו צמד סטודנטים תוך שהם שוברים את חלונות המכונית ויורים באקדח טייזר לעבר הנהג ואישה שישבה לידו. ראש העירייה ציינה שהסטודנטים שוחררו וקראה לסגירת כל האישומים נגדם. היא התנצלה על התקרית ואמרה שהתנהגות השוטרים "לא מתקבלת על הדעת ויוצרת פחד".

בתוך כך, הניו יורק טיימס דיווח הלילה כי הנשיא דונלד טראמפ הורד לתוך בונקר תת קרקעי שמיועד להגנה מפני איום טרור, במהלך המחאות האלימות שנערכו מול הבית הלבן ביום שישי. לפי הדיווח, הנשיא האמריקני שהה שם רק כשעה, ואנשי השירות החשאי הורו לו לרדת לבונקר כחלק מפרוטוקול לפיו ברגע שנראה שישנה סכנה לנשיא או לבני משפחתו - מעבירים אותם לבונקר. באותן המחאות הוטל על הבית הלבן עוצר זמני.

ביום שישי נעצר השוטר שדרך על צווארו של ג'ורג' פלויד וחנק אותו למוות. משטרת מינאפוליס חשפה כי היו נגדו 18 תלונות קודמות. התובע בתיק, מייק פירמן, ציין לאחר המעצר: "השוטר נעצר בחשד לרצח מדרגה שלישית והריגה. יש בידינו עדויות, תיעודים מצולמים, מצלמות גוף, דוחות בריאות ושיחות עם מומחים שעל בסיסן הגענו לכלל החלטה כי יש לעצור את השוטר".

הפופולריים