דיווח: בזמן המחאות על הרג ג'ורג' פלויד - טראמפ הורד לבונקר

דיווח: טראמפ הורד לבונקר במהלך המחאות
הדבר אירע ביום שישי בעת ההפגנות האלימות מול הבית הלבן בצל מותו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר לבן • שוטרים במיניאפוליס נקטו ביד קשה כלפי המוחים • לפחות 4,100 מפגינים נעצרו בימים האחרונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המחאות על הרג ג'ורג' פלויד מחריפות
צילום: המחאות על הרג ג'ורג' פלויד מחריפות

הניו יורק טיימס דיווח הלילה (שני) כי הנשיא דונלד טראמפ הורד לתוך בונקר תת קרקעי שמיועד להגנה מפני איום טרור, במהלך המחאות האלימות שנערכו מול הבית הלבן ביום שישי בעקבות הריגתו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר לבן.

לפי הדיווח, הנשיא האמריקני שהה שם רק כשעה, ואנשי השירות החשאי הורו לו לרדת לבונקר כחלק מפרוטוקול לפיו - ברגע שנראה שישנה סכנה לנשיא או לבני משפחתו - מעבירים אותם לבונקר. באותן המחאות הוטל על הבית הלבן עוצר זמני.

ההפגנות הסוערות נמשכו גם הלילה ובכמה מוקדי הפגנות שבו המפגינים לבזוז חנויות, לפגוע ברכוש ובמכוניות משטרה ואף להשתלט על כבישים ראשיים. משאית מהגה לתוך קבוצת מפגינים בכביש מהיר במדינה מיניפוליס, אך לא היו נפגעים. בבירה וושינגטון הוכרז על עוצר לאחר שהמפגינים התקרבו לבית הלבן . לפחות 4,100 בני אדם נעצרו בימים האחרונים.

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית, ג'ו ביידן, ביקר בזירת הפגנה נגד הגזענות שנערכה במדינתו דלוואר. ביידן, שהיה סגנו של נשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה, שוחח עם מפגינים וכתב בטוויטר לאחר האירוע כי "האומה האמריקנית כאובה, אך אסור שהכאב הזה יהרוס אותה. כנשיא, אעזור להוביל את השיח ואאזין כפי שעשיתי היום".

השוטר נעצר ביום שישי, ומשטרת מינאפוליס חשפה כי היו נגדו 18 תלונות קודמות. התובע בתיק, מייק פירמן, ציין לאחר המעצר: "השוטר נעצר בחשד לרצח מדרגה שלישית והריגה. יש בידינו עדויות, תיעודים מצולמים, מצלמות גוף, דוחות בריאות ושיחות עם מומחים שעל בסיסן הגענו לכלל החלטה כי יש לעצור את השוטר".

הפופולריים