אמריקה בוערת: שליח כאן חדשות מדווח מלב המהומות במיניאפוליס

שליח כאן חדשות מדווח מלב המהומות במיניאפוליס
אחרי המהומות האלימות ובזיזת בתי העסק בעיר, שהחלו בעקבות חניקתו למוות של ג'ורג' פלויד על ידי, המחאה נמשכת כעת ללא אלימות. עיריית מיניאפוליס הכריזה על עוצר בערב על מנת למנוע מהומות נוספות • בקליפורניה שוטר נורה למוות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינים כורעים ברך בפני שוטרים במיניאפוליס
צילום: צילום: אי-פי

אמריקה בוערת: המחאה במיניאפוליס, עקב חניקתו למוות של האזרח האפרו-אמריקני ג'ורג' פלויד על ידי שוטר, נמשכת גם היום (שבת). עם זאת, אחרי המכה הקשה שספגה העיר אתמול עם המהומות האלימות ובזיזת בתי העסק, הפעם נראה כי ההפגנות מתקיימות ללא אלימות.


אזרחים רבים יצאו לרחובות כדי להפגין ולהשמיע את קולם נגד האירוע שבו פלויד מת. כדי למנוע מהומות נוספות, עיריית מיניאפוליס, שדי תומכת במפגינים, הכריזה על עוצר בעיר החל מ-20:00 בערב.


לצד ריסון האלימות במיניאפוליס, במוקדים אחרים בארצות הברית עדיין נרשמות מהומות אלימות. משטרת קליפורניה מסרה כי שני שוטרים נורו הלילה במהלך הפגנות באוקלנד וכי אחד השוטרים מת מפצעיו. קודם לכן נמסר כי בדטרויט אלמוני ירה למוות בצעיר בן 19 שהשתתף בהפגנת מחאה. היורה נמלט. מוחים באטלנטה ניצפו זכוכית במטה הראשי של רשת CNN.

כמו כן, הבית הלבן הוכנס לסגר זמני של כמה שעות לאחר שמפגינים התקהלו סמוך למקום. מחאות התקיימו הלילה גם בערים: ניו יורק, מילווקי, יוסטון, וושינגטון, אטלנטה, קנזס סיטי, דנבר, לאס וגאס, סן חוזה, דטרויט, בוסטון ושיקגו.

הפופולריים