קורונה בברזיל: יותר מ־26 אלף חולים מאומתים – מספר שיא ליום אחד

קורונה בברזיל: שיא של כ־26 אלף חולים ביממה
מספר החולים המאומתים עומד כעת על כמעט 440 אלף בני אדם • בשבוע האחרון גבר קצב ההתפשטות של הנגיף במדינה המאוכלסת ביותר באמריקה הדרומית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גרפיטי של קורונה בריו דה ז'ניירו בברזיל 21.05.20
צילום: צילום: אי-פי

התפשטות קורונה בעולם: בברזיל נמסר היום (שישי) על עוד יותר מ־26 אלף חולים מאומתים בנגיף – מספר שיא ליום אחד. מספר החולים המאומתים עומד כעת על כמעט 440 אלף בני אדם. מניין המתים טיפס ליותר מ־26,750 – מדובר בעלייה של כ־1,100 אנשים ביממה. בשבוע האחרון גבר קצב ההתפשטות של הנגיף במדינה המאוכלסת ביותר באמריקה הדרומית.

בארצות הברית מתו מקורונה ביממה האחרונה כמעט 1,300 בני אדם. מניין המתים שם עד כה – יותר מ־101 אלף. מספר החולים המאומתים – יותר מ־1.7 מיליון. בתוך כך, אתמול פורסם כי משבר הקורונה עלול להגדיל עד סוף השנה ביותר מ־80 מיליון את מספרם של הילדים העניים ברחבי העולם ולהעמידו על יותר מ־670 מיליון – גידול של 15% לעומת השנה שעברה. כך עולה ממחקר משותף של ארגון "הצילו את הילדים" ושל יוניס"ף – קרן החירום של האו"ם לילדים.

כשני שלישים מילדי העולם העניים חיים באפריקה שמדרום לסהרה ובדרום אסיה, אך המחקר צופה שעיקר הגידול השנה יהיה בקרב ילדים אזרחי אירופה ומרכז אסיה – אזורים שבהם פגע הנגיף פגיעה קשה. שני הארגונים קוראים לממשלות במדינות הנוגעות בדבר להרחיב בהקדם את רשתות־הביטחון החברתיות ולצרף עוד בתי־ספר לתוכנית להזנת תלמידים.

הפופולריים