טראמפ ביטל את החסינות המשפטית של הרשתות החברתיות

טראמפ ביטל את החסינות המשפטית לרשתות החברתיות
יומיים אחרי שטוויטר סימנה ציטוט שלו כ"בלתי מבוסס" במסגרת מלחמתה בפייק ניוז, חתם טראמפ על צו שמאפשר לתבוע רשתות חברתיות על תכנים שמופצים בהן. בנוסף תקף את טוויטר, באמצעות ציוצים נגדה בטוויטר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נגד פייסבוק וטוויטר
צילום: צילום: אי-פי, גטי אימג'ס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חתם הערב (חמישי) על צו המורה לבטל את החסינות המשפטית של הרשתות החברתיות בארצות הברית. הצו נחתם יומיים בלבד לאחר שרשת טוויטר סימנה ציוץ של הנשיא כ"בלתי מבוסס".

ניכר כי הפעולה של הרשת החברתית נגדו עוררה את כעסו של הנשיא שטען כי הרשתות מייצגות "עמדה ערכית לא נכונה ואקטיביזם פוליטי". כשנשאל האם היה מוחק את חשבון הטוויטר שלו השיב הנשיא: "הייתי עושה זאת אם הייתה לנו תקשורת הוגנת". עוד הוסיף טראמפ כי "אם הדבר היה תלוי בו", היה משבית את טוויטר.

המשמעות העיקרית מהצו עליו חתם נשיא ארצות הברית היא חשיפתן של הרשתות החברתיות לתביעות בגין דברי הסתה ושנאה שמופצים בהן. עד כה נהנו הרשתות מחסינות לפי חוק שנחקק בשנת 1996 ופתר אתרי אינטרנט מאחריות על דברים המפורסמים בהם.

אתמול הוסיפה טוויטר הערה לציוץ של טראמפ בנושא הצבעת בחירות בדואר, ובה נכתב כי דבריו של טראמפ אינם מבוססים. זוהי הפעם הראשונה שהרשת החברתית, שסופגת ביקורת רבה על תכני הפייק-ניוז המתפרסמים בה, מסמנת תוכן של פוליטיקאי בכיר בלתי מבוסס. בתגובה לסימון הציוץ שלו, צייץ הנשיא שורה של ציוצים התוקפים את טוויטר בגין מה שהנשיא תפס כהתערבות בבחירות.

ההערה של טוויוטר על הציוץ של טראמפ

בתמונה: ההערה של טוויטר על הציוץ של טראמפ. "טראמפ טוען טענה בלתי מבוססת שהצבעה בדואר תוביל להונאת בחירות", לשון הכותרת. "ביום שלישי, הנשיא טראמפ פרסם כמה טענות על הונאת בחירות פוטנציאלית אחרי שמושל קליפורניה הודיע כי ירחיב את האפשרות להצביע בדואר נוכח התפרצות הקורונה. טענות אלו אינן מבוססות, לפי CNN, וושינגטון פוסט ואחרים. מומחים אומרים שהצבעה בדואר קשורות באופן נדיר מאוד להונאת בחירות".

טראמפ הגיב מהר לפעולה של טוויטר, וכתב בטוויטר כמובן, כי הרשת החברתית מתערבת בבחירות לארצות הברית, וכן שהיא מנסה להפריך את הטענות שלו באמצעות שימוש ברשתות תקשורת כמקורות למידע מוסמך, אלא שרשתות תקשורת אלו מזמן מוגדרות על ידי טראמפ כרשתות "פייק ניוז". 

הפופולריים