אחרי האיומים, טראמפ מודיע: אחתום על צו בעניין הרשתות החברתיות

טראמפ: אחתום על צו בנוגע לרשתות החברתיות
אחרי ההערות על אי דיוקים בציוציו, הנשיא מעלה הילוך. מייסד פייסבוק: הרשת החברתית לא צריכה להיות בורר האמת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נגד פייסבוק וטוויטר
צילום: צילום: אי-פי, גטי אימג'ס

אחרי שאיים על הרשתות החברתיות בעקבות הערה על ציוציו בטוויטר, דוברת הבית הלבן אמרה הלילה כי בכוונת הנשיא דונלד טראמפ לחתום היום (חמישי) על צו נשיאותי חדש הקשור לרשתות. מייסד פייסבוק מארק צוקרברג נקט בגישה שונה מזו של טוויטר: "פייסבוק לא צריכה להיות בורר האמת".


צוקרברג הגיב לתקיפתו של טראמפ נגד טוויטר ואמר כי לפייסבוק מדיניות שונה "אני פשוט מאמין בתוקף שפייסבוק לא צריכה להיות בורר האמת של כל מה שאנשים אומרים ברשת", אמר. "חברות פרטיות לא צריכות להיות במצב זה".

חברת טוויטר הוסיפה שלשום לשני ציוצים של טראמפ הערה ובה נאמר שיש בהם משום הטעיה של הציבור. טראמפ אמר בעקבות זאת כי הציבור הרפובליקני חש שהרשתות החברתיות משתיקות את קולו וכי הוא יסגור אותן לפני שיאפשר לדבר כזה לקרות.

בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב טראמפ: "נפעיל רגולציות חזקות או נסגור אותן לפני שנאפשר לזה לקרות". בציוץ שפרסם ושאליו הוספה ההערה של טוויטר טען טראמפ שהצבעה בבחירות לנשיאות באמצעות הדואר תגרום להונאת הציבור. בהערה לציוץ שפרסמה טוויטר נכתב: "לפי בודקי עובדות, אין קשר בין הונאת בחירות להצבעה בדואר". טראמפ הגיב בציוץ משלו וטען כי טוויטר עצמה מתערבת בבחירות לנשיאות. 

הפופולריים