מעצר שהוביל מוות ותלונת שווא: אירועי גזענות מסעירים את ארה"ב

מוות ותלונת שווא: גזענות מסעירה את ארה"ב
מותו של גבר שחור במינאפוליס לאחר ששוטר הניח ברך על צווארו ותלונת שווא של אישה לבנה שוב העלו את הנושא הטעון לכותרות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבר שחור נעצר באלימות במיניאפוליס בארה"ב ומת
צילום:

שני אירועי גזענות כלפי האוכלוסייה השחורה בארצות הברית מסעירים ביממה האחרונה את המדינה: חוקרים מטעם הבולשת האמריקנית וגורמי אכיפת חוק במינסוטה חוקרים נסיבות מותו של אדם שחור, שתועד נחנק למוות על ידי שוטר במינאפוליס. בתמונות שהופצו ברשת נראה בבירור שוטר כשהוא שם את ברכו על צווארו של הגבר שמצידו אומר שהוא "מתקשה לנשום".

התקרית אירעה אמש כששוטרים נקראו למרכז העיר ומצאו אדם שחור מסומם, בשנות ה-40 לחייו, בתוך מכוניתו. במשטרה טוענים שהוא נאזק וגילה התנגדות לשוטרים, ולכן אחד מהם היה צריך לשים את ברכו על צווארו כדי לנטרלו. מאוחר יותר הובהל האיש לבית חולים ושם מת. ראש עיריית מיניאפוליס הודיע בהמשך היום כי פוטרו כל ארבעת השוטרים המעורבים בתקרית.

אירוע אחר התרחש לכאורה בסנטרל פארק בניו יורק: גבר שחור חובב ציפורים העיר לאישה לבנה שטיילה במקום על הכלב שלה. האישה התקשרה למשטרה והגישה תלונת שווא על כך שהגבר השחור הטריד אותה. האיש לא ויתר, צילם את דבר הגשת התלונה בפארק והעלה את הצילומים לרשת. בצילומים נראת האישה מתלוננת על אירוע שלא קרה על פניו בפועל. כתוצאה מכך היא הושעתה ממקום עבודתה והכלב נלקח ממנה על ידי הרשויות.  

הפופולריים