97 אלף אמריקנים מתו מקורונה, 22 אלף בברזיל

97 אלף אמריקנים מתו מקורונה, 22 אלף בברזיל
יותר מ-1,100 איש מתו מהנגיף ביממה האחרונה בארצות הברית, 965 בברזיל. אוניברסיטת אוקספורד: ניסוי בחיסון ניסיוני שפותח לנגיף קורונה - עשוי שלא להניב תוצאה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית הקברות בסאו פאולו לקורבנות הקורונה, אתמול
צילום: צילום: גטי אימג'ס

מניין המתים מקורונה בארצות הברית עלה ביותר מ-1,100 בני אדם. על פי נתונים שפרסמו הלילה (ראשון) רשויות הבריאות במדינה עולה כי מפרוץ המגפה מתו מהנגיף במדינה יותר מ-97 אלף אמריקנים. מאז החלה המגפה אובחנו בארצות הברית 1.6 מיליון נשאים של הנגיף.

בצעד נדיר ולא שגרתי מקדיש היום עיתון הניו יורק טיימס את כל עמוד השער של מהדורת יום ראשון של העיתון לקורבנות הקורונה בארצות הברית. השמות של אלף מהם, ולצידם תיאור קצר מתוך ההספדים שנכתבו עבורם, ממלאים שש עמודות תחת הכותרת "מניין המתים בארצות הברית מתקרב ל-100 אלף, אובדן בלתי נתפס".


מניין המתים מקורונה בברזיל ממשיך לעלות

אתמול מתו במדינה מהנגיף 965 חולים. מתחילת המגפה מתו במדינה יותר מ-22 אלף בני אדם. בעולם מעריכים כי המספר האמיתי של המתים מקורונה בברזיל גבוה בהרבה מהמספר המדווח, בגלל המחסור החמור שם בבדיקות.

נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו ממשיך לספוג ביקורת קשה על התנהלותו במשבר. בולסונארו הביע התנגדות לצעדי הריחוק חברתי ועודד שימוש בתרופות שיעילותן לא הוכחה. בנוסף, בעקבות הביקורת החליף נשיא ברזיל שני שרי בריאות בזה אחר זה.

מה יעלה בגורל החיסון לנגיף שפותח בבריטניה?

הניסוי שמבצעת אוניברסיטת אוקספורד באנגליה בחיסון הניסיוני שפיתחה לנגיף קורונה - עשוי שלא להניב תוצאה. הסיבה לכך היא הצלחתן של רשויות הבריאות בממלכה למגר את התפשטות הנגיף. ראש צוות החוקרים הפרופסור אדריאן היל אמר אתמול לעיתון "הטלגרף" כי שיעור ההידבקות בקהילה בבריטניה כה נמוך כעת, כך שיש סיכוי של 50% שהניסוי בחיסון הניסיוני יהיה חסר ערך.

כעשרת אלפים תושבים בריטים התנדבו להשתתף בניסוי הצפוי לצאת לדרך בשבועות הקרובים. חלק מהם יקבלו את החיסון הניסיוני ואחרים פלצבו, חומר נטול השפעה פיזיולוגית. לדברי הפרופ' היל, אם פחות מ-20 נסיינים יידבקו בנגיף, לא יהיה שום ערך לכל מהלך הניסוי. "אנחנו נמצאים במצב מוזר שבו אנו מקווים שהנגיף יישאר איתנו, לפחות לזמן מה", אמר ראש צוות החוקרים.

הפופולריים