ספרד: עשרות אלפים במחאה נגד ניהול משבר קורונה

ספרד: עשרות אלפים במחאה נגד ניהול משבר קורונה
שיירות כלי רכב חוסמות דרכים בערי המדינה, המוחים דורשים: התפטרות הממשלה • מיד אחרי ארה"ב: ברזיל עם יותר מ-330 אלף חולי קורונה • ארגון הבריאות העולמי: מוקד ההתפרצות החדש של הנגיף - דרום אמריקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שיירות כלי רכב במחאה במדריד על ניהול משבר קורונה 23.05.20
צילום: ללא

עשרות אלפי בני אדם יצאו לרחובות ספרד היום (שבת), במחאה על ניהול משבר קורונה המדינה. מדובר בהפגנה המשמעותית ביותר נגד הממשלה המכהנת מאז פרוץ המגפה. שיירות כלי רכב חוסמות דרכים מרכזיות בערי ספרד, כשבראשן מדריד וברצלונה.

מחאת הענק, המכונה "קרנבל החירות", אורגנה על ידי מפלגות וארגוני ימין קיצוני במדינה. מארגני המפגן דורשים את התפטרות הממשלה והקמת ממשלת חירום. בספרד מכהנת ממשלת מיעוט המורכבת ממפלגות שמאל בראשותו של ראש הממשלה פדרו סאנצ'ז.


תוך כך, רשויות הבריאות בברזיל דיווחו הלילה על יותר מ-330 אלף נדבקים בנגיף קורונה - ובכך הפכה ברזיל למדינה בעלת מספר החולים הגבוה ביותר בעולם אחרי ארצות הברית. ביממה האחרונה מתו במדינה הדרום אמריקנית 1,001 חולים, ובסך הכל מפרוץ המגפה נרשמו בה יותר מ-21 אלף מקרי מוות. 

אמש אמר ארגון הבריאות העולמי כי דרום אמריקה היא המוקד החדש של התפרצות הנגיף, וכי ברזיל היא המדינה שבה הפגיעה היא הקשה ביותר. משרד הבריאות בברזיל אישר את השימוש בתרופה נגד מלאריה הידרוקסיכלורוקווין, אף שלדברי ארגון הבריאות העולמי לא הוכחה יעילותה בטיפול בקורונה. 

בארצות הברית מתו מקורונה ביממה האחרונה 1,260 בני אדם. מנתונים של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס עולה כי מפרוץ המגפה מתו במדינה יותר מ-95 אלף בני אדם. כ-1.6 מיליון חולים אובחנו במדינה. סין דיווחה בפעם הראשונה מתחילת המגפה על אפס מקרים חדשים של קורונה ואפס מקרי מוות ביממה האחרונה. בהודו אובחנו ביממה האחרונה יותר מ-6,000 חולי קורונה, זה היום השני ברציפות. עד כה נדבקו בנגיף בהודו יותר מ-125 אלף בני אדם. יותר מ-3,700 מתו.   

בתןך כך, החברה להשכרת רכב "הרץ" הגישה בקשה להגנה מפני נושים ופירוק, המכונה גם בקשה לפשיטת רגל, בעקבות משבר קורונה. הרץ הודיעה כי אינה יכולה לעמוד בתשלום חובותיה, המסתכמים ב-18.7 מיליארד דולרים, כשבקופתה נותרו רק מיליארד דולר. 

ההכרזה אינה כוללת את סניפי החברה מחוץ לארצות הברית, והם ימשיכו לפעול כרגיל.מגפת קורונה גרמה לחברת הרץ הפסדים כבדים, והיא הפסיקה כמעט לחלוטין את כל פעילותה בצפון האמריקה. לפני כמה שבועות פיטרה הרץ כ-12 אלף עובדים, והוציאה לחופשה ללא תשלום עוד 4,000 בני אדם. 

"נגיף קורונה מסכן עשרות מיליוני ילדים בעולם"

ארגון הבריאות העולמי וקרן החירום של האו"ם למען הילדים "יוניסף", התריעו הלילה כי מגפת קורונה מסכנת את חייהם של עשרות מיליוני ילדים ברחבי העולם, בשל פגיעה במתן חיסוני השגרה. במסיבת עיתונאים מקוונת הזהירו סוכנויות האו"ם וברית החיסונים העולמית כי המגפה שיבשה מאוד את תוכניות החיסונים בעשרות מדינות, ובכך נסללת הדרך להתפשטותן מחדש של מחלות מסוכנות הניתנות למניעה.

בין השאר, חוששים מהתפרצותן של מחלות כמו חצבת, דיפתריה-קרמת ודלקת ריאות. נתונים של ארגון הבריאות העולמי מעלים כי פגיעה קשה במתן החיסונים השגרתיים בכשבעים מדינות, צפויה להשפיע על כשמונים מיליון ילדים בני פחות משנה.    

הפופולריים