מחקר: התרופות שנוטל טראמפ – מעלות את הסיכון למוות

מחקר: התרופה שנוטל טראמפ – מעלה סיכון למוות
בכתב העת הרפואי "לנצט" נחשף כי חולי קורונה שנטלו תרופות נגד מלריה פיתחו הפרעות חמורות בקצב הלב ונשקפה סכנה גדולה יותר לחייהם • ארגון הבריאות העולמי: דרום אמריקה – המוקד החדש של הקורונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תרופה נגד מלריה
צילום:

מחקר חדש שהתפרסם היום (שישי) בעיתון הוושינגטון פוסט חושף כי שימוש בתרופות נגד מלריה מעלה את הסיכון למוות. על פי מחקר רב משתתפים, השימוש בתרופות – אותן מקדם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ – על ידי חולי קורונה מעלה את הסיכון למוות לעומת מאושפזים שלא טופלו בהן.

• לקריאת המחקר המלא (באנגלית) לחצו כאן

המחקר, שפורסם בכתב העת הרפואי "לנצט", עקב אחרי 96 אלף מטופלים משש מדינות שונות שטופלו בהידרוקסיכלורוקווין וכלורוקווין. נמצא כי החולים שנטלו את התרופות פיתחו הפרעה בקצב הלב ונשקפה סכנה גדולה יותר לחייהם לעומת מטופלים שלא נטלו את התרופה.

כאמור, ביום שלישי האחרון דווח כי נשיא ארצות הברית טראמפ סיפר במסיבת עיתונאים כי הוא נוטל הידרוקסיכלורוקווין, התרופה נגד מלריה שיעילותה נגד קורונה לא הוכחה. אף שטראמפ לא נדבק בקורונה ואין לו שום תסמינים, הוא נוטל גלולה של התרופה בכל יום כבר כמעט שבועיים כדי להגן על עצמו מפני קורונה.

"אני עושה את זה כי אני חושב שזה טוב. שמעתי הרבה סיפורים טובים", אמר טראמפ. הוא סיפר כי ביקש את התרופה מרופא הבית הלבן. רופאו של הנשיא האמריקני אישר את הדברים, והוסיף כי טראמפ החל ליטול את התרופה לאחר שהתגלה כאחד מעוזריו נדבק בנגיף.

במכתב מטעם רופאו האישי של הנשיא, סטנלי קונלי, שפורסם על ידי הבית הלבן נאמר כי הרופא והנשיא ״ניהלו שיחות רבות על העדויות בעד ונגד השימוש בתרופה״, והגיעו למסקנה כי היתרונות בשימוש גוברים על הסיכון היחסי.

ארגון הבריאות העולמי: דרום אמריקה – המוקד החדש של הקורונה

בתוך כך, בארגון הבריאות העולמי מזהירים היום כי דרום אמריקה הפכה למוקד החדש של מגפת קורונה. ברזיל היא המדינה שהושפעה באופן הקשה ביותר נכון לעכשיו מהנגיף עם יותר מ-20 אלף מתים. בכיר הארגון מייק ראיין אמר בז'נבה כי אפשר להבחין בעלייה של 50% במספר המקרים המאומתים בכמה ממדינות היבשת. רשויות בברזיל אישרו להשתמש בתרופה השנויה במחלוקת נגד מלריה, למרות היעדר הראיות קליניות.

הפופולריים