דיווח: טראמפ יחזיר חלק מהמימון לארגון הבריאות העולמי

טראמפ יחזיר חלק מהמימון לארגון הבריאות העולמי
רשת פוקס ניוז דיווחה כי הממשל הסכים לשלם לארגון "אותו סכום כמו סין" • בית הנבחרים בוושינגטון אישר חבילת סיוע בהיקף של שלושה טריליון דולר – קידום החבילה צפוי להיעצר בסנאט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ בתדריך לתקשורת בבית הלבן
צילום: צילום: אי-פי

על פי דיווח ברשת פוקס ניוז, ממשלת ארצות הברית החליטה היום (שבת) להחזיר חלק מהמימון לארגון הבריאות העולמי – חודש לאחר שדונלד טראמפ הודיע על הקפאת המימון. על פי טיוטת מכתב שנחשפה ברשת, ממשלת ארצות הברית תסכים "לשלם עד הסכום שסין משלמת" מפני שהממשל מאמין ב"פוטנציאל של הארגון לסייע במשבר קורונה".

כאמור, לפני חודש הורה טראמפ לממשלו להקפיא את המימון האמריקני לארגון הבריאות העולמי, בשל מה שהגדיר ניהול לקוי במשבר קורונה וטיוח היקף ההתפרצות בסין. טראמפ טען כי הארגון העדיף תקינות פוליטית על פני חיי אדם ולכן בחר שלא למתוח ביקורת על סין, ועל כך שהסתירה את התפרצות המגפה: "הם יותר מדי פרו-סין".

בית הנבחרים בוושינגטון אישר היום חבילת סיוע בהיקף של שלושה טריליון דולר לכלכלה האמריקנית בשל משבר קורונה, אך קידומה צפוי להיעצר בסנאט. את הצעת החוק יזמו יושבת ראש בית הנבחרים ננסי פלוסי ודמוקרטים אחרים, וכמעט כל המחוקקים הרפובליקנים בקונגרס מתנגדים לה.

בתוך כך, הלילה הגישה הרשת הקמעונאית האמריקנית הוותיקה ג'יי. סי. פני בקשה לפשיטת רגל בגלל המשבר הכלכלי בעקבות קורונה. החברה המעסיקה כ־90 אלף עובדים הודיעה כי תסגור מקצת מ־850 חנויותיה. על פי התחזיות, רשתות רבות אחרות יודיעו על מהלך דומה בעקבות המשבר.

הפופולריים