דיווח בארה"ב: ה-CIA מאמין כי ארגון הבריאות העולמי לא התריע על התפרצות קורונה בשל לחץ סיני

ה-CIA מאמין – ארגון הבריאות העולמי הסתיר מידע
על פי הדיווח, בסוכנות הביון מתגברת ההערכה כי לאחר התפרצות נגיף קורונה בחודש ינואר, המשטר בבייג'ינג איים להפסיק לשתף פעולה אם יוכרז מצב חירום. השבוע פורסם כי גם ארגון הביון הגרמני סבור כך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בדיקות לאיתור קורונה בגרמניה
צילום: צילום: אי-פי

מגזין החדשות האמריקני "ניוזוויק" מדווח הבוקר (רביעי) כי ה-CIA מאמין שארגון הבריאות העולמי לא התריע על נגיף קורונה בעת ההתפרצות בשל לחץ סיני. על פי הדיווח, בסוכנות הביון מתגברת ההערכה כי לאחר התפרצות נגיף קורונה בחודש ינואר, המשטר בבייג'ינג איים להפסיק לשתף פעולה בחקר הנגיף – אם ארגון הבריאות יכריז על מצב חירום. במקביל, הצטיידו הסינים במכונות הנשמה וציוד רפואי נוסף. את הדיווח אישרו שני מקורות בכירים בקהילת המודיעין האמריקנית.

השבוע פורסם כי גם השירות הביון הפדרלי בגרמניה סבור שארגון הבריאות העולמי ידע על הנגיף בעת ההתפרצות. בעיתון המדינה פורסם כי הדרגים הגבוהים ביותר בסין לחצו על ארגון הבריאות העולמי שלא להוציא אזהרה בין-לאומית אחרי התפרצות הנגיף. עוד נכתב בדיווח כי נשיא סין שי ג'ינפינג התקשר באופן אישי ליו"ר ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום, ב-21 בינואר וביקש ממנו שלא יפיץ כי הווירוס עובר מאדם לאדם.

בתוך כך, בקוריאה הדרומית נמשכת העלייה המתונה במספר הנדבקים. סיאול דיווחה על 26 נדבקים חדשים בנגיף, בהם ארבעה שהגיעו למדינה מחוץ לארץ. עד כה נדבקו בקוריאה הדרומית כ-11 אלף בני אדם – 259 מתו.

בסין דווח על שבעה נדבקים חדשים, בהם שישיה במחוז ג'ילין, בצפון מזרח המדינה. הרשויות באזור העלו את רמת הכוננות והשעו את תנועת הרכבות. עד כה מתו בסין יותר מ-4,600 בני אדם מקורונה. כלי תקשורת במדינה דיווחו כי בכוונת הממשלה לעשות בדיקות קורונה לכל תושבי העיר ווהאן שבה התפרץ הנגיף. מדובר ב-11 מיליון תושבים. ניו זילנד דיווחה כי זה היום השני ברציפות כי אין נדבקים חדשים בתחומה. במסגרת ההקלות במדינה, מרבית העסקים בהם קניונים ומסעדות, ייפתחו כבר ביממה הקרובה.

הפופולריים