בצל הקורונה: חגיגות 75 שנה לניצחון על הנאצים צויינו בצמצום ברוסיה

יום הניצחון על הנאצים צויין ברוסיה בצמצום
הנשיא פוטין ביטל את האירועים הגדולים שתוכננו ליום החגיגי ונשא נאום קצר ליד אנדרטת החייל האלמוני במוסקווה. בבלארוס קיים הנשיא לוקשנקו את האירועים כסדרם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוטין בטקס 75 שנה לניצחון על הנאצים - 9.5.2020
צילום: צילום: אי.פי

בצל משבר קורונה העולמי צויינו היום (שבת) אירועי 75 השנה לניצחון בנות הברית על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה בצמצום רב. ברוסיה ביטל הנשיא ולדימיר פוטין מצעד צבאי בהשתתפות 15 אלף חיילים ותצוגת כלי נשק בכיכר האדומה במוסקווה. במקום זאת הניח פוטין זר על אנדרטת החייל האלמוני ליד חומות הקרמלין ונשא נאום.

לפוטין הייתה זו ההופעה הראשונה בציבור מזה כחודש. הוא לא התייחס בנאומו לווירוס המתפשט ברוסיה כשאתמול אובחנו במדינה יותר מעשרת אלפים חולים חדשים, זה היום השישי ברציפות. מספר המתים ברוסיה עבר את 1,700. פוטין הבטיח כי האירועים לציון יום השנה יתקיימו בעתיד.

ברחבי מדינות ברית המועצות לשעבר תוכננו פסטיבלים הכוללים מצעדים, אירועים ונאומים לציון יום השנה. האירועים כולם בוטלו בשל הקורונה פרט לבלארוס, שבה הכחיש הנשיא לוקשנקו את קיומו של הנגיף. כך התנהלו במינסק האירועים כמתוכנן. המצעד הצבאי התקיים בהשתתפות כ-3,000 חיילים כשעשרות אלפים נכחו בקהל, חלקם עוטי מסכות.

הפופולריים