פומפאו: סין עשתה כל שביכולתה לחסום מידע על התפשטות קורונה

פומפאו: סין פעלה כדי להסתיר את התפשטות קורונה
"מדובר במאמץ קומוניסטי קלאסי של דיסאינפורמציה", אמר פומפאו, והצטרף לדברי טראמפ כשהוסיף כי יש כמות עצומה של ראיות לכך שמקור הנגיף במעבדה בעיר ווהאן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייק פומפאו, 11.12.19
צילום: צילום: אי-פי

בממשל האמריקני ממשיכים להאשים את סין בהתפשטות נגיף קורונה בעולם. שר החוץ של ארצות הברית מייק פומפאו אמר היום (ראשון) כי סין עשתה כל שביכולתה לחסום מידע על התפשטות הנגיף. "מדובר במאמץ קומוניסטי קלאסי של דיסאינפורמציה", אמר פומפאו לרשת הטלוויזיה האמריקנית איי.בי.סי.

בדומה לדברי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בשבוע שעבר, פומפאו הוסיף כי יש כמות עצומה של ראיות לכך שמקור הנגיף במעבדה בעיר ווהאן. עם זה, פומפאו סירב לומר אם הנגיף הופץ בכוונה תחילה.

בתדרוך לעיתונאים ביום שישי האחרון תקף טראמפ את ארגון הבריאות העולמי, שאת מימונו הפסיק לפני כשבועיים, ואמר כי "הארגון צריך להתבייש על הפיכתו לסוכנות יחסי הציבור של סין. אל להם להמציא תירוצים בשעה שיש מי שעושים שגיאות נוראיות, ובפרט שגיאות שעולות בחייהם של מאות אלפים ברחבי העולם". קודם לכן קבע דוח של מנהל המודיעין הלאומי - ארגון הגג של גופי הביון האמריקניים - כי נגיף קורונה לא יוצר באופן מלאכותי, אך צויין שעדיין בוחנים אם המגפה פרצה באופן טבעי, או בשל תאונה במעבדה בסין.

ממסמך של גופי מודיעין מערביים שתוכנו פורסם אתמול בעיתון ה"דיילי טלגרף" האוסטרלי, עולה כי סין השמידה ראיות להתפרצות הקורונה. במסמך, באורך 15 עמודים, המשותף לגופי המודיעין של אוסטרליה, בריטניה, ארצות הברית ניו זילנד וקנדה, נכתב שסין שיקרה בנוגע ליכולת הנגיף לעבור בין בני אדם, סירבה לסייע בפיתוח חיסון נגד הווירוס, והשתיקה את הרופאים שהתריעו עליו. עוד נכתב במסמך שההתנהלות הסינית היא ״עלבון לשקיפות הבין לאומית״ שעלתה בחייהם של עשרות אלפי בני אדם.

הפופולריים