לאחר 20 יום: מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און נראה לראשונה בציבור

לאחר 20 יום: קים ג'ונג און נראה לראשונה
סוכנות הידיעות של קוריאה הצפונית פרסמה תמונות בהן קים נראה מבקר במפעל לייצור דשנים סמוך לפיונגיאנג. טראמפ: "יהיה לנו מה לומר על כך בזמן המתאים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קים ג'ונג און נראה לראשונה, סאנצ'ון צפון קוריאה, 01.05.20
צילום: צילום: סוכנות הידיעות המרכזית של צפון קוריאה KCNA

מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און נראה לראשונה בציבור אחרי כמעט שלושה שבועות. כך דיווחה הלילה (שישי) סוכנות הידיעות המרכזית של קוריאה הצפונית KCNA. על פי הדיווח, קים נכח בטקס חנוכת מפעל לייצור דשנים בעיר סאנצ'ון שמדרום לפיונגיאנג. בתמונות שפרסמה סוכנות הידיעות נראה קים בטקס גזירת הסרט כשלצידו בכירים במשטר, בהם אחותו קים יו ג'ונג. בשבועיים האחרונים התפרסמו דיווחים בכלי תקשורת שונים ולפיהם חלה קים ואף מת.


קים ג'ונג און בביקור במפעל לייצור דשנים סמוך לפיונגיאנג, אתמול

במסיבת עיתונאים שערך הלילה בבית הלבן, נשאל נשיא ארצות הברית האם קים חי. בתגובה לשאלה השיב טראמפ כי הוא אינו רוצה לדבר על כך עדיין. לדבריו, "יהיה לנו מה לומר על כך בזמן המתאים".

ביום שלישי האחרון אמר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ במסיבת עיתונאים בבית הלבן כי הוא יודע מה מצבו של קים - אך אינו יכול לדבר על כך כעת. "יש לי מושג טוב", הוא השיב לשאלת עיתונאים, "אני מקווה שהוא בסדר. אתם בוודאי תשמעו בעתיד הקרוב". טראמפ הוסיף כי לולא היה נבחר, ארצות הברית הייתה נמצאת במלחמה עם קוריאה הצפונית.

בשבת שעברה פרסם השבועון היפני "שוקטן גנדאי" כי קים נמצא בתרדמת לאחר ניתוח שעבר מוקדם יותר החודש. מומחה סיני שנשלח לקוריאה הצפונית כחלק מהמשלחת המיוחדת לטיפול בקים ג'ונג און, סיפר למגזין היפני כי השליט הצפון קוריאני אחז בחזהו ונפל על הקרקע בעת ביקור באזור כפרי במדינה. רופא שליווה אותו ביצע בו פעולות החייאה והוא הובהל לבית חולים סמוך.


הפופולריים