דיווח: צבא ארה"ב פיתח בדיקת קורונה - לפני שהנגיף הופך למדבק

דיווח: בדיקה תאתר קורונה - לפני שיהפוך למדבק
הבדיקה מבוססת על דגימת דם ויכולה לזהות את הימצאותו של הנגיף בתוך 24 שעות לאחר שחדר לגוף האדם. על פי הדיווח בגרדיאן, השימוש בבדיקה ייעשה בתוך שבוע לאחר שיאושר על ידי רשות המזון והתרופות האמריקנית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בדיקות קורונה בארצות הברית
צילום: צילום: אי-פי

העיתון הבריטי "הגרדיאן" דיווח היום (שישי) כי מדענים של צבא ארצות הברית פיתחו בדיקה לאיתור נשאי נגיף קורונה – לפני שהנגיף הופך למדבק. הבדיקה מבוססת על דגימת דם ויכולה לזהות את הימצאותו של הנגיף בתוך 24 שעות לאחר שחדר לגוף האדם, וימים לפני שנראים תזמינים והנגיף מתפשט.

על פי הדיווח, פיתוח הבדיקה הגיע מתוך פרויקט לאיתור זיהום כימי או בקטריאלי בשדה הקרב. העיתון ציין כי אישור לשימוש בבדיקה צפוי להינתן בתוך שבוע על ידי רשות המזון והתרופות האמריקנית.

פרופסור סטיוארט סילפון, מבית חולים "מאונת' סייניי" שבניו יורק, שעומד בראש צוות החוקרים, מסר לעיתון: "מטרת המחקר היא לפתח בדיקה לאירוח הנגיף באמצעות בחינת דגימת דם". פרופסור סילפון הבהיר כי הגישה של הבדיקה היא לאתר סימנים ללחימה של המערכת החיסונית של הגוף בנגיף - תגובה שאמורה לקרות באופן מיידי מחדירת הנגיף. החוקר מגדיר את הבדיקה "שינוי המשחק", משום שהיא יכולה לספק תוצאות באופן מהיר בהרבה מבדיקות המטושים המוכרות, שמנסות לעקוב אחר הנגיף לאחר שפיתח יכולות הדבקה.

בתוך כך, מדענים בקוריאה הדרומית טוענים כי מחלימים מקורונה אינם יכולים להידבק שוב בנגיף. מסקנה זו באה על רקע הידיעה לפני חודש כי בגופם של 91 מחלימים במדינה התגלה הנגיף שוב. כעת מבהירים החוקרים כי היה מדובר בטעות בבדיקתם ולא בהידבקות חוזרת.

שלשום הביע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שביעות רצון מהחדשות לפיהן התרופה הניסיונית רמדיסיביר עשויה לסייע במאבק בנגיף הקורונה. היועץ הבכיר לממשל בענייני בריאות, ד"ר אנתוני פאוצ'י, אמר כי נתוני הניסוי הקליני שערכה חברת גיליאד מצביעים על כך שהתרופה סייעה בקיצור זמן ההחלמה של מטופלים שנדבקו בנגיף. עם זאת אמר פאוצ'י בשיחה עם עיתונאים בבית הלבן כי יש להמשיך ולבחון את התוצאות.

הפופולריים