טראמפ: הוצגו לי ראיות שמקור הנגיף הוא בווהאן

טראמפ: הוצגו לי ראיות שמקור הנגיף הוא בווהאן
נשיא ארה"ב בתדרוך בבית הלבן: "ארגון הבריאות העולמי צריך להתבייש על הפיכתו לסוכנות יחסי הציבור של סין". מניין מקרי המוות מקורונה בארצות הברית ביממה האחרונה הגיע ל-2,053
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ בתדרוך לכתבים על הקורונה בבית הלבן 30.04.20
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הלילה (חמישי) כי הוצגו בפניו ראיות שמחזקות את הסברה שנגיף קורונה התפרץ במעבדה לחקר נגיפים בעיר ווהאן שבסין. בתדרוך לכתבים בבית הלבן תקף הנשיא את ארגון הבריאות העולמי, לאחר שהפסיק את מימונו לפני כשבועיים: "הארגון צריך להתבייש על הפיכתו לסוכנות יחסי הציבור של סין".


טראמפ הוסיף כי "אל להם להמציא תירוצים בשעה שיש מי שעושים שגיאות נוראיות, ובפרט שגיאות שעולות בחייהם של מאות אלפים ברחבי העולם". קודם לכן קבע דוח של מנהל המודיעין הלאומי - ארגון הגג של גופי הביון האמריקניים - כי נגיף קורונה לא יוצר באופן מלאכותי, אך צויין שעדיין בוחנים אם המגפה פרצה באופן טבעי, או בשל תאונה במעבדה בסין.

ביממה החולפת מתו מקורונה 2,053 בני אדם בארצות הברית, מניין המתים הכללי עומד על כמעט 63 אלף בני אדם מתחילת המגפה. זהו היום השלישי ברציפות שמניין הנספים מהנגיף גבוה מ-2,000. מספר חולי קורונה בארצות הברית עומד על כ-1,070,000 בני אדם. 

הפופולריים