"סיימנו עם האזהרות": ראש עיריית ניו יורק נזף בקהילה היהודית - שהגיבה בזעם

ראש העיר ניו יורק נזף בקהילה היהודית - שזעמה
הרקע לסערה: הלוויה המונית שנערכה הלילה בברוקלין לרב שמת מנגיף קורונה. בקהילה זעמו על ההכללה וטענו שתושבים אחרים שהפרו את ההגבלות, לא זכו לאותו יחס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משבר קורונה, התקהלות בברוקלין, 29.04.20
צילום: צילום: אי-בי-סי

ראש עיריית ניו יורק ביל דה-בלאזיו עורר היום (רביעי) סערה בקרב חלקים רבים בקהילה היהודית. זאת לאחר שתקף בחריפות את המוני המשתתפים בהלוויה שנערכה הלילה בשכונת וויליאמסבורג בברוקלין לרב שמת מנגיף קורונה. בתמונות שהופצו ממסע ההלוויה נראה קהל גדול של יהודים חסידים עוטים מסכות אך לא שומרים על כללי הריחוק החברתי שנועדו למנוע את התפשטות הנגיף.

"המסר שלי לקהילה היהודית ולכל הקהילות הוא פשוט - סיימנו עם האזהרות", צייץ דה-בלאזיו בחשבון הטוויטר שלו. הוא הוסיף כי הורה למשטרת ניו יורק לפעול להגשת כתבי אישום ואף לעצור את מי שיתפסו מתאספים בקבוצות גדולות.

מנכ"ל הליגה נגד השמצה, ג'ונתן גרינבלט, הגיב לדברים ואמר כי בניו יורק מתגוררים יותר ממיליון יהודים. הוא הוסיף כי יש לגנות את אלו שאינם פועלים על פי כללי הריחוק החברתי, אך ציין כי מדובר בהכללה מקוממת. מועצת יחסי הציבור של הקהילה האורתודוכסית הלינה גם היא על דבריו של ראש העיר, ופרסמה תמונות בהם נראים תושבים אחרים שהתגודדו אתמול בעיר בניגוד להנחיות.

נגיף קורונה היכה בקהילה החסידית בניו יורק בצורה קשה. לדברי מנהיגי הקהילה, מאות אנשים מתו לאחר שנדבקו בווירוס, בהם רבנים בולטים.

הפופולריים