ארה"ב: ירידה במספר המתים היומי מקורונה

ארה"ב: ירידה במספר המתים היומי מקורונה
כ-1,300 בני אדם מתו מהנגיף, לאחר שביממה הקודמת מתו יותר מ-3,000 • ביפן התגלו עוד 60 מקרי הידבקות בקורונה על ספינת תענוגות איטלקית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משבר קורונה, מרכז רפואי מיימונידס, ברוקלין, ניו יורק, 08.04.20
צילום: צילום: גטי אימג'ס

בארצות הברית דווח הלילה (שבת) על כ-1,300 מקרי מוות מנגיף קורונה ברחבי המדינה. מדובר בירידה של ממש במספר המתים היומי מהנגיף לאחר שביממה הקודמת מתו כ-3,200 בני אדם. עד כה מתו מהנגיף במדינה יותר מ-51 אלף בני אדם. למרות הנתון המעודד מומחי רפואה אמריקנים אמרו כי עדיין לא ברור אם מדובר במגמה מובהקת.

הרשויות במדינת ניו יורק דיווחו כי ביממה האחרונה מתו 422 חולים בנגיף. מדובר במספר המתים הנמוך ביותר שדווח במדינה מאז 31 במארס. יותר מ-16 אלף בני אדם מתו בניו יורק מאז שהתגלה בה הנגיף.

מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו הציג מחקר חדש, שלפיו – הנגיף הגיע לארצות הברית מאירופה, ולא מסין. קואומו הוסיף כי ההחלטה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לאסור כניסת זרים, הגיעה מאוחר מדי מכדי למנוע את ההתפשטות. עוד לפי המחקר, שנערך באוניברסיטת נורת'איסטרן, עולה כי בשעה שדווח המקרה הראשון במדינה ב-1 במארס, יותר מעשרת אלפים תושבי ניו יורק כבר נדבקו בנגיף. "סגרנו את הדלת הקדמית (מסין)", אמר קואומו, "אבל השארנו את הדלת האחורית (אירופה) פתוחה".

המסחר בבורסה בניו יורק נסגר בעליות שערים, למרות התפשטות המגפה והעמקת הנזק לכלכלה האמריקנית. מדד הדאו ג'ונס עלה ב-1.1%, הנאסד"ק עלה ב-1.7%. מתחילת השנה ירדו המדדים העיקריים בבורסה בניו יורק בכ-11% בממוצע.

בגרמניה דווח היום על 2,050 חולים חדשים בנגיף קורונה, זהו היום השני ברציפות בו ישנה ירידה בקצב הגידול במספר הנדבקים, לאחר שאתמול דווח על עלייה של יותר מ-2,300 חולים. מניין המתים עלה בכ-180, ל-5,500. בסך הכל אובחנו בגרמניה יותר מ-150 אלף חולים.

ספינת קורונה חדשה בחופי יפן

בספינת תענוגות איטלקית, העוגנת לחופי יפן כחודשיים, אובחנו עוד כ-60 חולי קורונה בקרב אנשי הצוות. כך מדווחים כלי תקשורת ביפן. בסך הכל נדבקו על סיפון "קוסטה אטלנטיקה" כ-150 אנשי צוות, כרבע ממצבת העובדים. רק אחד החולים אושפז בבית חולים. הספינה הושמה בהסגר עם עגינתה בנגסאקי לצורכי תחזוקה, אך השבוע דווח כי כמה מאנשי הצוות הפרו את ההסגר. ביפן אובחנו עד כה יותר מ-12 אלף חולים בקורונה. מניין המתים עומד על 345.

בסין דווח על 12 נדבקים חדשים בקורונה ביממה האחרונה, 11 מהם נדבקו בחו"ל. איש לא מת מן המחלה בסין זה היום העשירי ברציפות. רשויות הבריאות בבייג'ין דיווחו על יותר מ-4,600 מתים מקורונה מפרוץ המגפה, ויותר מ-82 אלף נדבקים.

הפופולריים