דיווח: סין שלחה לקוריאה הצפונית צוות לסיוע בטיפול בשליט קים ג'ונג און

סין שלחה צוות לסיוע בטיפול בקים ג'ונג און
השבוע דיווחה רשת CNN כי קים נמצא בסכנת חיים, בעקבות ניתוח שעבר לאחרונה. הרשויות בקוריאה הדרומית ובסין אמרו כי אין סימוכין לדיווח על מצבו הבריאותי של קים וכי הן לא זיהו שום סימן לפעילות חריגה בצפון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קים ג'ונג און, 2019
צילום: צילום: גטי אימג'ז

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה הלילה (שישי) כי סין שלחה לקוריאה הצפונית צוות שכולל מומחים רפואיים כדי לסייע בטיפול בשליט המדינה קים ג'ונג און. על פי הדיווח, משלחת בראשותו של אדם בכיר במחלקת הקשר הבינלאומי של מפלגת השלטון הקומוניסטית בסין יצאה מבייג'ינג למדינה השכנה ביום חמישי. המחלקה היא הגוף הסיני העיקרי שעוסק בקוריאה הצפונית השכנה. לא ברור עדיין מה מעיד הביקור על מצבו הבריאותי של קים.

מוקדם יותר השבוע דיווחה רשת CNN כי קים נמצא בסכנת חיים, בעקבות ניתוח שעבר לאחרונה. גורם אמריקני רשמי הוסיף כי ארצות הברית עוקבת אחר הנושא בעקבות מידע מודיעי שברשותה. עוד פורסם כי קים בן ה-36 לא הופיע באירועים לציון יום ההולדת של סבו, מייסד קוריאה הצפונית קים איל סונג, שהתקיימו ב-15 באפריל. הרשויות בקוריאה הדרומית ובסין אמרו כי אין סימוכין לדיווח על מצבו הבריאותי של קים וכי הן לא זיהו שום סימן לפעילות חריגה בצפון.

קים ג'ונג און נכנס לתפקידו ב-2011, לאחר מות אביו - קים ג'ונג איל. שליט המדינה המסוגרת מנהל בשנים האחרונות מערכת יחסים מורכבת מול נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. לצד איומים ששיגרה קוריאה הצפונית בנוגע לפיתוח פרוייקט הגרעין שלה, התקיים מפגש היסטורי בין הנשיא טראמפ לקים, שכלל דיון בנוגע לפירוז המדינה מנשק גרעיני.

הפופולריים