איטליה: ראש הממשלה הכריז על חזרה איטית לשגרה החל מ-4 במאי

ר"מ איטליה: חזרה איטית לשגרה החל מ-4 במאי
עם יותר מ-23 אלף מתים מקורונה, ג'וזפה קונטה הודיע כי במחוזות בהם המהלך יתאפשר, המשק ישוב בהדרגה לפעולה והפארקים ייפתחו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נגיף קורונה באיטליה
צילום: צילום: אי-פי

ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה הכריז הלילה (ראשון) על חזרה הדרגתית ואיטית של המשק במדינה לשגרה החל מ-4 במאי. לדברי קונטה, תחומי הייצור, בתי עסק וחנויות יוכלו לחזור לפעולה מלאה, הפארקים ייפתחו מחדש ופעילות ספורט יחדינית תותר גם הרחק מהבית. הוא הדגיש כי ההחלטה התקבלה על בסיס סיכום עם כל ראשי המחוזות ובשלב הראשון המהלך יתבצע במחוזות שבהם נרשמת ירידה משמעותית במספר הנדבקים החדשים, שקיימות בהם מחלקות טיפול נמרץ פנויות, ושמצבת המלונות לחולים א-ספימפטומטים לא מלאה. כל הקלה בהגבלות תיקבע באופן מקומי.

לפי דיווח עיתון "הקוורירה דלה סרה", תוכנית היציאה המתגבשת תמשיך לאסור בשלב הראשון את התנועה בין המחוזות במדינה. בשלב השני, שעדיין לא הוגדר בתאריך, תותר חזרה של פעילות הרכבות התחתיות בערים שבהן ייערכו בדיקות חום בכניסה לתחנות. הממשלה אף בוחנת את פתיחת החופים בקיץ לפי מכסות ובהתאם לבדיקות חום.

תמונת המצב הנוכחית: 23 אלף מתים ו-176 אלף חולים

23,227 בני אדם מתו עד כה מקורונה באיטליה, מה שמציב אותה במקום השני ברשימת המדינות שספגו את המכה הקשה ביותר, אחרי ארצות הברית. 175,925 בני אדם אובחנו כחולים בנגיף, 2,733 מתוכם עדיין מאושפזים במצב קריטי בבית חולים ברחבי המדינה.

על פי מדד סוכניות הידיעות הצרפתית "אי-פי", יבשת אירופה כולה חצתה את רף 100 אלף המתים ומניינם עומד כעת על 100,510 מתים, שהם כשני שלישים מכלל הנספים המדווחים ברחבי העולם. בארצות הברית נרשמו על פי המדד כבר למעלה מ-734 אלף מקרי הידבקות ומניין המתים במדינה עומד על 38,664. ביממה האחרונה לבדה נרשמו בארצות הברית 1,891 מקרי מוות.

הפופולריים