35 אלף מתים מקורונה בארצות הברית: טראמפ מעריך שהמניין יוכפל

35 אלף מתים מקורונה בארצות הברית
נשיא ארה"ב הכריז על תוכנית סיוע בהיקף של 19 מיליארד דולרים לחקלאים המתמודדים עם נזקי משבר הקורונה. סגן הנשיא פנס אמר כי מדינות שבידיהן די בדיקות לקורונה יכולות להתחיל לפתוח מחדש את כלכלתן • בגרמניה מתו ביממה האחרונה 242 בני אדם מקורונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חולה מפונה לבית חולים בעיר ניו יורק
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ העריך לפנות בוקר (שבת) כי מניין המתים מנגיף קורונה בארצו לא יהיה יותר מ-65 אלף בני אדם, לאחר שבתחילת החודש העריכו בבית הלבן שבמגפה ימותו בין 100 ל-240 אלף אמריקנים. עד כה מתו בארצות הברית 35 אלף איש שנדבקו בנגיף קורונה. 

במסיבת עיתונאים בבית הלבן הכריז הנשיא האמריקני על תוכנית סיוע בהיקף של 19 מיליארד דולרים לחקלאים המתמודדים עם נזקי משבר הקורונה. סגן הנשיא מייק פנס אמר באירוע כי מדינות שבידיהן די בדיקות לקורונה יכולות להתחיל לפתוח מחדש את כלכלתן.

הרשויות בגרמניה הודיעו הבוקר כי ביום שישי נרשמו 242 מקרי מוות מנגיף קורונה, ובסך הכל 4,110 מתים מהנגיף מתחילת ההתפרצות במדינה. 3,609 בני אדם אובחנו אתמול כנשאי קורונה בגרמניה ומניין הנדבקים במדינה עומד על 137,439. זהו היום הרביעי ברציפות בו יש עלייה במספר המאובחנים בגרמניה. על אף נתוני ההדבקה הללו, השבוע הודיעה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל על פתיחת בתי הספר במדינה החל מה-4 במאי. 

רשויות הבריאות בקוריאה הדרומית דיווחו על 18 מאובחנים חדשים ביממה האחרונה, העלייה היומית הנמוכה במדינה מאז 20 בפברואר. כעת מדווחים בקוריאה הדרומית על 10,653 מאובחנים, 232 חולים מתו.

במקסיקו דווח על 60 מקרי מוות ביממה האחרונה, כך שעלה מניין המתים מהנגיף במדינה ל-546. מניין החולים עומד על 6,875. הנשיא המקסיקני אנדרס מנואל לופס אוברדור אמר כי טראמפ הבטיח שהממשלה המקסיקנית תוכל לרכוש 1,000 מכונות הנשמה מארצות הברית. 

הפופולריים